Гацько: Молодіжному рухові потрібне нове покоління молоді

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Голова молодіжної організації «Демократичний Альянс» Василь Гацько переконаний, що не залишилось проблем у молодіжному русі, які тою чи іншою мірою не були б охоплені діяльністю вітчизняних МО.

Про це він розповів у ексклюзивному коментарі «Молодіжній правді».

- Якими питаннями слід в першу чергу займатись молодіжним організаціям? Та чи є питання, на які вони чомусь не звертають уваги?

- На мою думку, на сьогодні таких питань не існує. Я дуже детально й ретельно відслідковую розвиток молодіжного руху України, я бачу його прогрес, і сказати сьогодні, що якісь питання є неохопленими, я не можу. Тобто, кожній проблемі молоді, молодіжних організацій, молодіжного руху в цілому приділяється час. Питання скільки, і чи достатньо його? І в різних випадках відповідь буде цілком різною. Тобто тут йде мова виключно про ефективність.

Я хотів би зазначити, що якщо говорити про реакцію молодіжного руху, або громадського сектору взагалі, на проблеми, які існують в українському суспільстві, в тому числі і в молодіжній його складовій, то так чи інакше громадський сектор відчуває імпульси будь-якої проблеми і намагається народити відповідну реакцію. Єдине, що часом ця реакція виявляється недостатньо ефективною, і дуже часто поверховою. Але вона є. Тобто, громадський сектор насправді дуже чітко відчуває громадські проблеми або проблеми суспільства в цілому.

Що стосується ефективності, то тут є безліч умов. Насамперед, це питання кадрів, яке надзвичайно гостро стоїть і в організованому молодіжному русі, і в країні в цілому. Тут, звичайно, необхідно шукати і сприяти народженню нових лідерів. Для молодіжного руху це надзвичайно актуально: сьогодні ми знаємо, що існує проблема певного «застаріння» наших молодих лідерів, тобто ще не прийшло нове покоління молоді. Точніше, воно приходить, але приходить повільніше, ніж хотілося б.

Але в цілому, цей процес функціонує, і кожному з нас необхідний лише маленький поштовх для того, щоб розігнати цей величезний локомотив, який в майбутньому буде швидко і ефективно розвивати нашу країну.

Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс