Голова ВМГО ХДМУ Василь Гацько зустрівся з Головою Міжпарламентської делегації Європейського Парламенту з питань Білорусі

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

В Страсбурзі (Франція) відбулася зустріч Голови Всеукраїнської молодіжної громадської організації Християнсько-демократична молодь України Василя Гацька з депутатом Європейського парламенту, представником EPP-ED Group (Група Європейської Народної Партії (Християнські демократи) – Європейські Демократи) з Польщі Богданом Кличем (Bogdan KLICH), який є членом Комітету Закордонних справ ЄП та Головою Міжпарламентської делегації Європейського Парламенту з питань Білорусі.

Під час зустрічі було обговорено ситуацію з дотримання прав людини в цій країні, розвитку демократії.

В процесі дискусії Голова ХДМУ зазначив, що «продемократична діяльність навколо Білорусі не є такою, що сприяє об’єднанню зусиль опозиційних молодіжних організацій». Також, на думку керівника ХДМУ «на сьогодні, громадський сектор України не є залученим до системної роботи по сприянню розвитку демократичних свобод в цій країні, хоча має неабиякий потенціал і досвід».

Нагадаємо, що за час свого візиту до Європейського Парламенту, керівник ХДМУ провів вже третю зустріч з європарламентарями, дві з яких були присвячені обговоренню політичної ситуації в Білорусі.


Довідково:

Молодь Європейської Народної Партії (Youth of the European People's Party (YEPP) - є молодіжною організацією Європейської Народної партії і об’єднує понад 48 правоцентристських молодіжних політичних організацій з понад 35 країн Європи, сумарна кількість членів яких переважає 1 мільйон. Заснована в 1997 році.

Європейська Народна Партія (European People's Party (EPP) - є найбільшою загальноєвропейською партію Європи.

Європейська Народна Партія:

- об’єднує 69 правоцентристських партій-членів з 37 країн;

- має 16 керівників урядів (10 в ЄС + 6 в країнах, що не є членами ЄС);

- 9 Єврокомісарів (включаючи Президента Європейської комісії);

- має найбільшу Групу в Європейському Парламенті, яка включає 264 європарламентаря.

ХДМУ є повноправним членом Молоді Європейської Народної Партії (Youth of the European People's Party (YEPP) з 1998 року.

ХДМУ є однією з не багатьох молодіжних організацій Центральної та Східної Європи, які мали (мають) представників в керівних органах YEPP. Так, у 2004 році Галина Фоменченко, яка на час обрання обіймала посаду Міжнародного Секретаря організації, стала Віце-президентом цієї впливової міжнародної молодіжної платформи Європи, де й по сьогодні представляє інтереси ХДМУ та української молоді.

Стаття на сайті ВМГО ХДМУ