Голова ХДМУ Василь Гацько взяв участь в конференції EPP-ED Group в Європейському Парламенті

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

8 лютого в Брюсселі EPP-ED Group (Група Європейської Народної Партії – Європейські Демократи) провела в Європейському Парламенті конференцію по ситуації в Білорусі.

У відкритті взяли участь Президент Європейського Парламенту – Ганс-Ґерт Пьотерін (Hans-Gert Poettering), Голова EPP-ED Group – Жозеф Доул (Joseph Daul), Голова комітету закордонних справ – Яцек Саріюж-Вольски (Jacek Saryusz-Wolski).

Під час заходу учасники заходу обговорювали сучасну політичну ситуацію в Білорусі, передумови її виникнення та перспективи розвитку демократичних свобод в цій країні.

Серед доповідачів, також, були й представники з України: Голова Народного Руху України – Борис Тарасюк та директор Центру миру, конверсії та міжнародної політики України – Олександр Сушко.

В заході взяли участь Голова ВМГО ХДМУ – Василь Гацько та член Ради Старійшин ВМГО ХДМУ – Галина Фоменченко.

«Це, безперечно, новий і цікавий досвід участі в заходах такого високого рівня. Було важливим почути про проблему з дотриманням прав людини в Білорусі зі столиці Європейського Союзу, ознайомитися з думками та ідеями європарламентарів та представників інших європейських інституцій про перспективи розвитку демократії в цій країні. Проте, треба враховувати, що на відміну від передреволюційної України, ситуація в Білорусі наразі знаходиться в гіршому становищі. Режим Лукашенко є сильнішим за режим Кучми, а білоруська опозиція є слабкішою за українську в період президентської кампанії 2004 року. На конференції лунали думки про те, що сьогоднішній нафтогазовий конфлікт між Росією та Білоруссю може стати передумовою для перегляду Лукашенком відносин з Росією та ЄС і поступову демократизацію Білорусі. Проте, на мою думку, подібні конфлікти не можуть суттєво вплинути на демократизацію Білорусі і взагалі, як на мене, очікувати на те, що щось зміниться в цій країні як результат того, що Росія зробить щось не так по відношенню до неї, по меншій мірі, наївно. Роль ЄС має бути активною. В Україні цю активну роль може відігравати громадський сектор», - прокоментував захід Голова ХДМУ, Василь Гацько.

Довідково:

Молодь Європейської Народної Партії (Youth of the European People's Party (YEPP) - є молодіжною організацією Європейської Народної партії і об’єднує понад 48 правоцентристських молодіжних політичних організацій з понад 35 країн Європи, сумарна кількість членів яких переважає 1 мільйон. Заснована в 1997 році.

Європейська Народна Партія (European People's Party (EPP) - є найбільшою загальноєвропейською партію Європи.

Європейська Народна Партія:

- об’єднує 69 правоцентристських партій-членів з 37 країн;

- має 16 керівників урядів (10 в ЄС + 6 в країнах, що не є членами ЄС);

- 9 Єврокомісарів (включаючи Президента Європейської комісії);

- має найбільшу Групу в Європейському Парламенті, яка включає 264 європарламентаря.

ХДМУ є повноправним членом Молоді Європейської Народної Партії (Youth of the European People's Party (YEPP) з 1998 року.

ХДМУ є однією з не багатьох молодіжних організацій Центральної та Східної Європи, які мали (мають) представників в керівних органах YEPP. Так, у 2004 році Галина Фоменченко, яка на час обрання обіймала посаду Міжнародного Секретаря організації, стала Віце-президентом цієї впливової міжнародної молодіжної платформи Європи, де й по сьогодні представляє інтереси ХДМУ та української молоді.

Стаття на сайті ВМГО ХДМУ