Перейти до вмісту

Гімн України зазвучав сотнями тисяч голосів у новорічну ніч

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

1 січня 2014

Євромайданівці у новорічну ніч
Виконання гімну України в новорічну ніч 1 січня 2014 року

Напередодні Нового року київський майдан Незалежності зібрав тисячі українців, які зустріли 2014 рік виконанням державного гімну України. За різними підрахунками на майдані та прилеглих вулицях зібралося від 200 до 500 тисяч охочих відзначити свято у колі однодумців-прихильників євроінтеграції.

Попри велике скупчення людей на головній столичній площі та святкову атмосферу, на ній майже не було людей напідпитку. На підступах до майдану, біля барикад охоронці євромайдану завертали нетверезих назад, не пускаючи їх за барикади.

Протягом передноворічного вечора на сцені євромайдану тривав концерт популярних українських естрадних виконавців. За кілька хвилин до початку нового року на сцену вийшли лідери опозицій з родинами, кожен з яких привітав усіх присутніх з Новим роком, після чого було зачитане привітання Юлії Тимошенко до народу.

Ідея виконання гімну України виникла разом з ідеєю відзначення Нового року на майдані Незалежності за кілька тижнів до свят. Метою цього заходу організатори поставили перевершити рекорд, занесений до Книги рекордів Гіннеса, коли національний гімн Індії одночасно співали понад 121 630 осіб.


Джерела[ред.]