ДемАльянс реагує на міжнародні події

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Інтерв’ю з Міжнародним секретарем Демократичного Альянсу

- Анатолій, нещодавно ви повернулись з останнього у 2007 році семінару YEPP (Молоді Європейської Народної Партії), що проходив у Любляні. Які основні цілі стояли перед ДемАльянсом на цьому заході?

Ми завжди намагаємось максимально використати потенціал та політичну вагу Європейської Народної Партії з метою втілення наших політичних позицій у конкретні документи та рішення ЄС. Безумовно важко оцінити наскільки молодіжне крило реально впливає на рішення правлячої партії Євросоюзу, але немає сумніві що офіційна позиція YEPP це не пустий звук. Прийнята резолюція, або робочий документ як мінімум означає, що більшість організацій – представників 37 країн Європи підтримали документ під час голосування. І в цьому контексті можу сказати, що ДемАльянс робить значні успіхи у досягненні своїх цілей. Після успішно прийнятої на Засіданні Ради YEPP у Хорватії, підготовленої ДемАльянсом резолюції по достроковим парламентським виборам в Україні, ми не могли не відреагувати на передуючі призначенню дострокових Президентських виборів в Грузії події, та власне перспективу самих виборів. Разом з нашими давніми партнерами партією Нові Демократи з Грузії ми розробили компромісний варіант резолюції, що відповідав політичним поглядам обох організацій та міг би задовольнити принаймні більшість організацій членів YEPP. Більш того з Грузинськими колегами нас об’єднала ще одна подія – трагедія на Чорному морі, коли в наслідок потужного шторму потерпіли крушіння 9 танкерів, виливши у море сотні тисяч тон нафти. Долучивши до роботи Болгарію ми підготували резолюцію по «Безпечному мореплавству», що передбачає ряд заходів для унеможливлення повторення подібних трагедій в майбутньому. Отже основною ціллю було прийняття цих важливих резолюцій.

- Чому ці резолюції є такими важливими для вас?

Я б сказав вони важливі не тільки для нас, вони важливі як суспільно-політична реакція на події, що відбуваються в середовищі якому ми живемо, і не випадково у цих питання ми завжди намагаємось реалізовувати оптимальну коаліційну політику, спільно з нашими партнерами висуваючи подібні ініціативи. І якщо ініціатива підтримана на Засіданні Ради YEPP значить це питання важливе для всієї Європи і певні шляхи її подолання закладаються вже в самі резолюції.

- Чи важко на цей раз проходило голосування по резолюціям Демократичного Альянсу?

Саме голосування пройшло успішно з переконливою більшістю по обом питанням, але досить важким був процес їх презентації і узгодження на робочій групі перед голосуванням. Причому як не дивно більше проблем було з резолюцією «По трагедії у Чорному Морі» саме так спочатку називалась наша резолюція, але багато хто з Південно-Європейських країн висловлювався щодо її надмірної локалізованості, в результаті ми відкоригували зміст, зробивши її придатною для всіх Європейських морських просторів, та змінили назву на «Безпечне мореплавство». Що ж до Грузії то політична позиція Демократичного Альянсу майже повністю співпала з баченням більшості християнських-демократів та консерваторів Європи. Прийняті резолюції не можна не відмітити як позитив.

- На скільки мені відомо до YEPP зараз намагаються вступити ще дві організації з України, чи відомо Вам щось про це?

Так, вже подали заявки навіть три молодіжні організації з України. Я можу сказати, що ми тільки вітаємо курс на набуття політичної зрілості нашими колегами, останнім часом ДемАльянс дещо самотній на тому рівні ефективності який він вже досяг, крім того збільшення впливу України завдяки збільшенню організацій в YEPP підсилює позиції України, підсилює наші позиції. Але варто розуміти що за це місце, а воно може бути ще лише одне, треба буде дуже серйозно поборотись. Зазвичай країну можуть представляти дві організації, в YEPP від України вони вже є, але є і винятки (Грузія, Словенія, Італія) коли членами є три організації. Україна велика країна і ми будемо боротись за розширення квоти до трьох, але всім місця все одно не вистачить. ДемАльянс вже 10 років активний член YEPP, тільки в цьому році закінчилась каденція на посаді Віцепрезидента YEPP Галини Фоменченко - члена Ради Старійшин ДемАльянсу, яка зараз є політичним радником EPP, ми активно працюємо, маємо міцні позиції в цій молодіжній платформі і спираючись на цей досвід я можу сказати, що інших варіантів вступу нової організації з України в YEPP крім вищезгаданого нажаль бути не може.

- І на останок традиційне питання про ваші плани на майбутнє.

Я відповім коротко - майбутнє в нашій організації вимірюється ефективністю досягнення стратегічних цілей, які у нас досить амбіційні, саме на це ми спрямовуємо і спрямовуватимемо наші зусилля.


Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс