Демократичний Альянс взяв участь у конференції «Нові межі Шенгену та вільні кордони» у Словаччині

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

12 червня 2007 року українська делегація Демократичного Альянсу повернулася зі Словаччини, де гіперактивно брала участь у семінарі Панєвропейського Союзу «Нові межі Шенгену та вільні кордони». Наша панукраїнська делегація складалася з шести людей, а саме: Андрія Петрова (Луганськ), Катерини Селедець (Дніпропетровськ), Олексія Чорного (Одеса), Аліси Рубан (Харків), Галини Янченко (Київ) під проводом Міжнародного Секретаря Демократичного Альянсу Анатолія Короля.

Семінар проходив три дні та складався з денної частини (виступи делегатів та обговорення майбутнього Словаччини зі вступом в дію Шенгенської угоди + перспективи України опинитися там само) та вечірньо-нічної частини (де українська делегація налагоджувала тісні стосунки з молоддю Панєвропейського Союзу й знайомила їх зі своєю непересічною культурою).

Якщо говорити про офіційну частину семінару, то на ній обговорювали важливість Шенгенської угоди як такої. Особливо вразив виступ Почесного Президента Панєвропейського Союзу доктора Отто фон Габсбурга, прямого нащадка династії Габсбургів, надзвичайно шанованого європейського політика. В свої 94, він виглядав цілком активним та переконливим. Доктор фон Габсбург ще раз нагадав про історію прийняття Шенгенської угоди, її важливість для створення міцної, згуртованої Європи. «Втім, важливо, також, пам’ятати, - говорить Отто фон Габсбург, - що Шенген зважує на різні обставини, перш ніж приймати нові країни-учасниці до Шенгенської угоди, адже така довіра, як свобода пересування громадян різних країн, повинна забезпечуватись високою безпекою».

Одразу після виступу фон Габсбурга, слово надали Анатолію Королю, Міжнародному Секретарю Демократичного Альянсу. Коротка, але влучна доповідь А. Короля викликала живий інтерес у всіх представників конференції, включно з діючим президентом Панєвропейського союзу паном Еліоном Таренуар (Alain Terrenoire) та Отто фон Габсбургом. Доктор фон Габсбург одразу ж підтвердив свій намір прибути до Києва та провести зустріч з українською молоддю. Отож ми з нетерпінням чекаємо на зустріч з ним 15 червня.


Довідково:

Панєвропейський Союз (PanEuropean Union) – це рух, який виходить далеко за межі національних кордонів і є поза політичним.

Ціль Панєвропейського Союзу (PanEuropean Union) - об’єднати всіх європейців в сильній Європі, яка спроможна ефективно просувати свої інтереси та ідеали в світі.

Панєвропейський Союз (PanEuropean Union) заявляє, що він є прихильником Європейського патріотизму, торжества національних ідентичностей всіх Європейців. Беручи до уваги взаємозалежність і загальносвітові виклики лише сильна Європа, яка є політично об’єднаною, може гарантувати майбутнє для її народів і етнічних спільнот.

Рух засновано в 1922 році.


Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс