Демократичний Альянс виступив проти проведення конкурсу «Вибір нового покоління»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Правління ВМГО Демократичний Альянс ставить під сумнів об’єктивність конкурсу «Вибір нового покоління», що реалізовуватиметься Всеукраїнським громадським об’єднанням «Нова Генерація» та закликає організаторів не проводити його, або ж кардинально змінити його формат.

Отримавши на ряду з іншими всеукраїнськими молодіжними громадськими організаціями запрошення для участі у якості експертів у конкурсі «Вибір нового покоління», керівний орган ВМГО Демократичний Альянс створив робочу групу по вивченню та опрацюванню даної пропозиції.

Результати її роботи показали, що проведення даного конкурсу в існуючому форматі є не більше ніж фарсом та обманом молодіжної спільноти України.

Демократичний Альянс виступає проти проведення конкурсу «Вибір нового покоління» доти, доки не буде змінено його формат і не буде закладено в його основу реальні критерії об’єктивності.

Також, ми звертаємося до всеукраїнських молодіжних громадських організацій з проханням утриматися від оцінювання проектів в такий спосіб, а до Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту припинити практику заохочення і підтримки заходів, що порушують принципи об’єктивності і елементарної логіки. Вони лише шкодитимуть розвитку молодіжного руху України.


Пояснимо нашу позицію.

По-перше, молодіжні програми, що отримують часткове фінансування від Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту, у більшості випадків, не мають інформаційного супроводу, що, беззаперечно, позбавляє громадськість можливості достеменно знати і володіти інформацією про їх перебіг.

- Щоденний моніторинг інформаційного простору України, і, особливо, його молодіжного та громадянського сегменту, що здійснюється ДемАльянсом протягом останніх півтора років, свідчить, що інформація про молодіжні заходи, які реалізовуються всеукраїнськими молодіжними громадськими організаціями за підтримки міністерства, в тому числі міжнародного рівня, з’являється в ЗМІ вкрай рідко. Це значить, що необхідність анонсування, висвітлення реалізації проектів програм та результатів їх проведення в пресі часто ігнорується організаторами.

- Спроба дослідити проекти, які потенційно могли б конкурувати з проектами Демократичного Альянсу у межах конкурсу «Вибір нового покоління» (а це ті проекти, що стосуються виховання лідерських якостей молоді, європейської інтеграції та міжконфесійного діалогу), на предмет присутності інформації про них в Інтернет-просторі за допомогою найпопулярніших пошуковців виявилася невдалою. Результати цього дослідження показали, що назви більшості з них є просто відсутніми в Інтернеті, якщо не брати до уваги сайт міністерства, де розміщений загальний перелік переможців минулорічного конкурсу та їх проектів.

- Молодіжна громадськість не має доступу до творчих звітів всеукраїнських молодіжних громадських організацій, які реалізовували проекти програм за підтримки міністерства в 2006 році.


По-друге, більшість молодіжних проектів програм (зокрема так відбувається у випадку з Демократичним Альянсом) спрямовані на залучення нової, ще незадіяної молоді до громадсько-політичного життя країни, активної участі в молодіжному русі держави. Таким чином, потенційні експерти даного конкурсу (лідери всеукраїнських молодіжних громадських організацій) не запрошуються до участі у заходах, адже вони не є їх цільовою аудиторією. А це абсолютна більшість проектів програм, що підтримуються міністерством. Тому, залишається незрозумілим чому оцінку проектам мають давати люди, які не брали участь в заходах, що реалізовувалися іншими організаціями в межах їх проектів, і персонально не знайомилися з їх змістом.


Все це дає нам підстави стверджувати, що молодіжна спільнота, в тому числі і лідери всеукраїнських молодіжних громадських організацій позбавлені можливості достеменно знати і володіти повною інформацією про перебіг проектів всеукраїнських молодіжних громадських організацій. Саме тому, проведення конкурсу «Вибір нового покоління» в існуючому форматі має всі перспективи перетворитися на банальні прохання представників одних організацій підтримати саме їх проекти представників інших, що, беззаперечно, кардинально викривить і спаплюжить ідею вибору кращих проектів.


З повагою,

Правління ВМГО Демократичний Альянс

Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс