Демократичний Альянс організував он-лайн чат для Отто фон Габсбурга

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

На одному з найпопулярніших порталів країни - Кореспондент.нет Демократичний Альянс організував он-лайн чат з Почесним Президентом ПанЄвропейського Союзу, відомим європейським політиком та прямим нащадком династії Габсбургів - Отто фон Габсбургом.


Нижче наводимо його текст, що взятий з Кореспондент.net


Як часто ви приїжджаєте до України і навіщо?

Що ж, я втретє приїхав сюди. Я вже давно хотів відвідати цю країну, але мені довелося довго відкладати візит. Тепер у мене з’явився час - і я тут, на щастя.

Що Вас здивувало, чи навіть шокувало при відвідуванні України? У чому принципова відмінність від інших країн Європи?

Я вже давно був історично зацікавлений у відвідуванні України. Мої батьки родом з Коломиї. Я дуже вражений Києвом. Це перше місто, котре я відвідав в Україні. Мені дуже сподобалися будівлі та розташування Києва. Також вражений рівень економічного розвитку України.

Що ви відчуваєте, буваючи у Відні або Будапешті, розуміючи, що все це могло б бути ВАШИМ?

Я вважаю, ці міста повинні бути вільними і повинні бути разом. Я не схвалюю вплив третьої особи на ці міста. Як СРСР намагався установити свою диктатуру в цих містах, але це не вдалося, так і монархія не повинна зазіхати на їхні права. Я думаю, не варто оглядатися в минуле.

У чому причина того що саме Габсбурги стали найвпливовішою монархією в Європі?

Це еволюція історії. Бурбони також були впливовими, але їхній вплив поступово зменшився. А Габсбурги - можливо тому, що вони були монархами різних держав.

Усі найбільші імперії світу свого часу розпалися, включаю й Австро-Угорщину. Як Ви вважаєте, чи відноситься ця теза до Росії в майбутньому?

Говорячи про ці дві імперії, не можна порівнювати Росію й Австро-Угорщину, оскільки в минулому Російська імперія часто використовувала криваві методи, Австро-Угорщина була в цьому плані ліберальнішою і демократичнішою. Але Росія зберігає імідж великої імперії, це її доля. Але це остання імперія в сучасні часи деколонізації.

Якби у Вас була влада змінити щось у славетному минулому ваших предків, яку історична подія ви б змінили?

Я не хотів би нічого змінювати. Це все в минулому. Це нереально. Ми повинні дивитися вперед і будувати майбутнє, а не оглядатися назад. Моїх предків, як і інших впливових людей критикували. Адже те, що ви бачите найлегше критикувати.

Добрий день, Отто. Хто з українських політиків викликає у вас симпатію або антипатію?

Я знаю деяких. Я знаю Юлію Тимошенко. Ми з нею зустрічалися в Парижі. Її виступ був блискучим. Я її за це дуже поважаю. Якщо говорити про інших, я не знаю їх особисто. І тому можу оцінювати їхні вчинки. Ті, хто стоять на позиції української незалежності і лібералізації - я їх поважаю і симпатизую ім. Тих, хто не дотримують цих позицій - ні.

А що вам зовсім не сподобалося в Україні?

Немає. Нічого. Звичайно, тут існують певні деталі, як і в будь-якій країні. Але я вважаю, що Україна, пройшовши через складні обставини, була дуже сильною і гідною. Погляньте на Київ - він виглядає чудово. Безліч інвестицій було вкладено в Київ тими українцями, що виїхали за межі країни, але які дбають про Україну.

Як Ви вважаєте, у геополітичному плані змогли б Росія і Китай об’єднати зусилля проти гегемонії США в сучасних умовах?

Росія та Китай занадто різні, щоб їх порівнювати. Китайський комунізм не має нічого спільного з радянським. У них немає нічого спільного. Коли в Росії комунізм був суто російський та імперіалістичний, у Китаї все відбувається інакше. Я часто буваю в Китаї, хочу розповісти історію, що відбулася після Другої світової війни. Я був у Китаї з братом. Там ми познайомилися з бельгійцем, що жив у будинку в китайця. Він багато знав про Китай і розповів нам багато про нього. На відміну від Росії, усю важливість змін у Китаї розуміла аристократія, це не була соціальна революція, а скоріше політична реакція, яку прийняли всі класи суспільства.

Як ви відноситеся до відновлення монархії в Україні під скіпетром Габсбургів?

Я не приїхав сюди, щоб пропагувати зміну режиму. А якщо режим буде змінений, він повинний бути змінений, то лише тоді, коли суспільство цього захоче. Для мене важливо єдине - щоб люди були щасливі.

Чи варто Україні прагнути до чергового Союзу, якщо тільки недавно вона вирвалася зі СРСР?

Європейський Союз дуже відрізняється від СРСР. Ви європейці і ми європейці. Ми повинні бути разом. У той час, як Росія - це щось інше. Як говорив Єльцин, він сам не може визначити якою країною є Росія: європейською чи азіатської. Про що ж тоді говорити?

Ви відчуваєте собі блакитну кров? Як взагалі відноситеся до поняття аристократії та поділові людей за походженням?

По-перше, ніколи не зауважував у себе блакитної крові. Це абсолютно безглузда фраза. Якщо ж говорити про поділ людей за походженням, я виступаю абсолютно проти цього. Люди повинні жити і розвиватися в тому класі, у якому заслужили.

Як Ви ставитеся до ініціативи Дж.Буша про розміщення елементів ПРО в Європі ?

Звичайно, я не стратег, щоб аналізувати ситуацію. Але, взагалі, я схвалюю його рішення. У той час, як Росія нагромаджує озброєння, ми теж повинні думати про свій захист. Нагадаю, що Гітлер перед Другою світовою війною чинив аналогічно, нагромаджуючи силу Третього Рейху.

Як Ви вважаєте протистояння Росії та США спричинить третю світову війну?

Не обов’язково. Однак, це один зі шляхів. Політика містера Путіна така, що вона підвищує імовірність міжнародного конфлікту. Це нагадує Гітлера, котрий також накопичував озброєння. Його політика схожа на політику містера Путина в цьому плані. Тому, нічого не можна сказати однозначно.

Чи реально щоб у далекому майбутньому об’єднану Європу очолила одна людина - Європейський Імператор?

Дуже малоймовірно. На щастя Європейські країни дуже різняться одна від одної. Мовою і культурою. Цінність Європи - диверсифікованість культури. Тому я вважаю малоймовірним об’єднання Європи під керівництвом однієї людини.

Ви - колишній голова Європарламенту. Чому, на Вашу думку, Румунія в Євросоюзі, а Україна - ні. Які в цього об’єктивні причини. Дякую.

У ЄС існують розбіжності стосовно прийняття країн. Робота Пан-Європейського союзу - лобіювання інтересів України в ЄС. Знаходячись у Європі географічно - вона і політично повинні бути європейською країною. Я сподіваюся, це відбудеться так швидко, як тільки можливо.

Як ви думаєте, чому після тотального осуду і вигнання династії Габсбургів для Вас усе-таки найшлося місце в Європарламенті?

Це очевидно! Це відбулося тому, що я балотувався, я був популярний, і мене обрали. Насправді, політичний режим був проти мене. Тим не менше, 82% виборців проголосували саме за мене. Це були вільні, ліберальні вибори і вони відобразили думки і бажання людей.

На сьогоднішній день Україна не входить у найближчі плани Європи з розширення членів у ЄС. Однак, ті ж балканські держави, що стали подразником усіх найбільших незгод 20 сторіччя, можуть стати членами ЄС вже в наступному році. Ваша думка?

На це питання варто пошукати відповідь у мізках європейських політиків, якщо ці мізки в них є. Така позиція мені незрозуміла. Звичайно ж Балкани і Туреччина - наші чудові друзі, але вони не є символом стабільності та не повинні входити до ЄС, оскільки місія Туреччини, наприклад - бути мостом між ісламським світом і європейським. Особисто я виступаю проти їхнього членства в ЄС.

В одному з інтерв’ю ви сказали, що людині з Вашим прізвищем не потрібні титули. Як Ви особисто відноситеся до своїх титулів. Чи не є вони для Вас тягарем?

Я зовсім їх не використовую. Я прихильник того, щоб використовувати всі можливі ресурси для досягнення своєї мети. Якщо титули допоможуть мені досягти мети, то ними скористаюся. Як і на війні: якщо ваш кінь поранений, то ви повинні продовжувати бій пішим.

Чи товаришуєте ви з династією Романових? З якими ще імператорськими династіями ви спілкуєтеся?

Я нікого не знаю особисто з Романових . Я зустрічав тисячі, десятки тисяч людей - і я не знаю, чи був серед них хтось, що належить до Романовим. Проте я зустрічався з Борисом Єльциним, і я повинний сказати, він мені сподобався. І я повинний зауважити - він була чудова людина, хоча і припустив багато помилок.

У чому секрет Вашого довголіття і настільки живого темпераменту в такому віці?

Мені 95 років. Так уже склалося. Секрет довголіття... їх напевно, два: перший, мабуть, у тому, що життя - як велосипед: поки ти крутиш педалі - ти їдеш. Варто зупинитися - ти упадеш. Другий секрет у тому, що в мене завжди були якісь цілі в житті: я ніколи не обертався назад, а прагнув дивитися вперед і досягати цих цілей.

Чи існувала єдина позиція династії Габсбургів стосовно єврейського питання? Як ви відноситеся до Ізраїлю?

Габсбургів ніколи не звинувачували в тому, що вони утискали права євреїв, на відміну від інших. Вони ставилися до євреїв дуже добре. Євреї це скоріше не нація, а народ, що стоїть над націями, так само, як і австрійці.

З КИМ БУДЕТЕ ЗУСТРІЧАТИСЯ З ПОЛІТИКІВ В УКРАЇНІ?

Я тільки приїхав. Ваша країна на порозі нових виборів. Політики готуються до виборів, складно вгадати - чи буде можливість зустрінеться з ними.

Добрий день, прочитав в російському ресурсі, що Габсбурги сприяли розвиткові націоналізму на Західній Україні на зло Російській Імперії. Спасибі за відповідь.

Як на мене це слабке пояснення. Якби Росія прийняла ті кордони які існують, її ніколи б не цікавили націоналістичні рухи, що діяли в Україні.

Отже, яка мета Вашого візиту до України?

Основна мета - я захищаю в ЄС різні інтереси України. Мене часто запитують - чому я так захищаю українців, не відвідуючи їхню країну. Мені цікаво побачити країну і людей. Я довго планував здійснити цей візит . Я усього лише людина, в якої 24 години в добі. Коли я перестав бути членом Європарламенту - у мене з’явилося багато часу, щоб відвідати багато країн. Я цікавлюся і балтійськими країнами. Але я не виступаю від імені дому Габсбургів, звичайно, а спілкуюся з ними як із членами ЄС. І дуже намагаюся їм допомогти.

Ви стали справжнім свідком епохи і, без сумніву, побачили чимало. Як Ви думаєте, що очікує Європу і світ в майбутньому?

Ви занадто багато чого мені довіряєте. Я не можу говорити про цілий світ: адже це ж і Австралія, і Нова Зеландія. Давайте зосередимося на Європі. У мої часи Європа переживала не кращі часи: половина Європи була окупована неєвропейськими державами, наприклад, Росією. Ми зробили дуже велику справу за дуже короткий час. Зараз ми сильні. У нас рекордна територія.

Стосовно майбутнього, я бачу Європу як центр захисту європейців у цілому світі, тих європейців, країни яких ще не ввійшли до Євросоюзу. У нас ще багато роботи. Ми повинні багато чого зробити. Я думаю, у вашого покоління буде дуже багато завдань, ви повинні будете домогтися багато чого.

Я задоволений тим, чим є Європа сьогодні. Але це задоволення - не відпочинок, я не дивлюся на ситуацію з боку. Я вважаю, що потрібні активні дії. Ми повинні бути сильними, ми повинні діяти, і ми повинні відповідати часу. У мене двадцять три онуки, і вже на сьогодні п’ять з них задіяні в політиці. І це чарівне відчуття.Довідково:

ПанЄвропейський Союз (PanEuropean Union) засновано в 1922 році.

Основна ціль діяльності ПанЄвропейського Союзу - об’єднати всіх європейців в сильній Європі, яка спроможна ефективно просувати свої інтереси та ідеали в світі.


Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс