Перейти до вмісту

ЗВІТ ГОЛОВИ ВМГО ДЕМОКРАТИЧНИЙ АЛЬЯНС ЗА РОБОТУ ПРАВЛІННЯ У ПЕРІОД З 03.06.2007 ПО 25.08 2007

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Звітний період припав на літні місяці, які не є найактивнішим періодом діяльності громадського сектору країни. Проте, Правління Демократичного Альянсу, в даному випадку, не є частиною загальнодержавної тенденції. Воно ніколи не було і не буде кволим у своїй роботі. Ми завжди пам’ятаємо про відповідальність, яку взяли на себе і про невпинний час, який не прощає тим, хто мріючи про високий результат, не квапиться в роботі.

Звітний період – час перевтілення організації в нову, конкурентну форму. В звітний період ми зробили перші кроки на цьому шляху.

Перш за все хочу відзначити, що ми в черговий раз у відведений законодавством термін успішно пройшли процес реєстрації змін до Статуту організації як в Міністерстві юстиції України, так і в інших чисельних державних установах. Це означає, що тепер нове ім'я організації та її вдосконалена організаційна структура безповоротно служитимуть Демократичному Альянсу і його членам.

За звітний період ДемАльянс був активним в міжнародній діяльності. При чому як за межами країни, так і безпосередньо в ній.

Вже традиційно представники Демократичного альянсу успішно представляли інтереси організації та країни на міжнародних заходах:

- делегація з шести осіб брала участь у конференції «Нові межі Шенгену та вільні кордони» у Словаччині;

- два члени організації брали участь у заході «Літня Школа YEPP 2007» на Кіпрі;

- один активіст ДемАльянсу брав участь у літній академії в Швеції;

- дві людини брали участь у серії семінарів «Управління політичними організаціями» в Інституті Роберта Шумана в Угорщині.

Варто зазначити, що Правління завжди приділяє і приділятиме значну увагу тому, щоб члени організації гідно представляли її та країну на міжнародних заходах. Часто їх організатори, наші міжнародні партнери відзначають активність і компетентність наших учасників. Це відбувається в першу чергу тому, що учасник від Демократичного Альянсу – це людина, яка заслужила ним бути.

У межах міжнародної діяльності в Україні Демократичний Альянс організував візит Почесного Президента ПанЄвропейського Союзу, відомого європейського політика та прямого нащадка династії Габсбургів - Отто фон Габсбурга. Отто фон Габсбург залишився задоволеним відвідуванням Києва. Делегація, що його супроводжувала, відзначила високий рівень організації його візиту до української столиці та виключну заслугу в цьому Демократичного Альянсу. Варто зазначити, що це було вперше, коли Демократичний Альянс повністю організовував програму візиту в Київ політика такого рангу. Ми забезпечили візит відмінною інформаційною підтримкою. Після відвідин Музею Совєтської окупації України ми провели прес-конференцію, організували он-лайн чат на одному з найпопулярніших інтернет-порталів новин, пан Отто протягом свого перебування в українській столиці давав інтерв'ю газетам, журналам, телеканалам як політичного, так і культурологічного та історичного спрямування. Я переконаний, що у найближчому майбутньому візити відомих європейських політиків при організаційній підтримці Демократичного Альянсу відбуватимуться частіше.

Також, в межах міжнародної діяльності в Україні ДемАльянс разом з Молодим Рухом розпочав підготовку до міжнародної конференції DEMYC в Україні, яка, високо ймовірно, пройде в цьому році.

Окрім того, представники Правління Демократичного Альянсу надають всіляку допомогу у організації міжнародного молодіжного заходу «Літній Університет YES», що є ініціативою міжнародної громадської мережі “Ялтинська Європейська Стратегія”. 13-16 вересня цього року цей захід збере представників Молодіжних Організацій трьох найбільших європейських політичних родин – Народної Партії, Соціалістичного та Ліберального рухів, а також членів українських молодіжних організацій зацікавлених у європейському майбутньому України. У вересні Демократичний Альянс делегуватиме представників на участь у цьому поважному заході.

23 серпня Демократичний Альянс згідно існуючої процедури подав Резолюцію «Про дострокові вибори в Україні», в якій Молодь Європейської Народної Партії підкреслює необхідність проведення дострокових парламентських виборів в Україні у чесний, демократичний та прозорий спосіб, закликає політичні партії у разі визнання виборів світовою спільнотою утриматись від використання акцій громадської непокори націлених на ревізію результатів волевиявлення та наголошує на необхідності забезпечення виборчого процесу міжнародними спостерігачами з боку Європейського Союзу. Резолюція буде розглянута на найближчому засіданні Ради YEPP 8 вересня у Загребі (Хорватія).

В межах інформування молодіжної європейської спільноти про діяльність організації Демократичний Альянс завершив переклад всіх статей і матеріалів для англомовної версії сайту.

Варто відзначити, що це стало можливим завдяки новоутвореній структурній одиниці – Міжнародного Секретаріату. Користуючись нагодою, хочу відзначити роботу його членів і, особливо, дякую Анатолію Королю за його особисті успіхи, які мають прямий вплив на розвиток міжнародного напрямку організації.

Перейдемо до найголовнішого – діяльності Демократичного Альянсу в Україні.

Найбільш важливою подією, яка відбулася у звітний період за участі Демократичного Альянсу, на мою думку, є створення Комітету моніторингу молодіжних програм уряду „МОЛОДІЖНИЙ КОНТРОЛЬ”. Цей крок демонструє послідовність Демократичного Альянсу в питанні прагнення підвищити ефективність молодіжної політики в Україні, в т.ч. шляхом покращення роботи Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту та зростання рівня її прозорості. Таким чином вчора ми неодноразово виступали з різного роду ініціативами в цій сфері, сьогодні – пришвидшуємо їх реалізацію.

„МОЛОДІЖНИЙ КОНТРОЛЬ” здійснюватиме моніторинг реалізації урядом України молодіжних програм та угод, що укладаються між урядовими та громадськими організаціями. Також, Комітет готуватиме пропозиції щодо підвищення їх рівня ефективності та ефективності молодіжної політики держави в цілому.

Окрім того, ми здобули гарних союзників. Партнерство між Демократичним Альянсом, Спілкою Української Молоді в Україні, Молодим Рухом та Фундацією Регіональних Ініціатив має всі перспективи остаточно набути рис надійності і дієвості.

За звітний період Демократичний Альянс здійснював активну фандрайзінгову діяльність. Зокрема, наша організація бере участь у конкурсі міжнародного фонду "Відродження" з метою отримати дофінансування на проект "Молодь на шляху до Європи". При цьому, варто відзначити, що ДемАльянс вже отримав часткову підтримку цього проекту як Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту, так і Посольства Словацької Республіки в Україні.

Також, Правлінням запланована співпраця з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні у виготовленні молодіжного буклету про НАТО. Наразі, опрацьовуються пропозиція по його змістовній частині.

Окрім того, ДемАльянс разом зі своїми партнерами по моніторинговому комітету став співаплікантом проекту «Молодіжний контроль» на участь у другому конкурсі проектів організацій громадянського суспільства в рамках проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна».

Демократичний Альянс здійснює й зараз пошук різноманітних ресурсів необхідних для вже перелічених та інших проектів організації.

Варто відзначити й ряд гарних ініціатив, реалізацію яких вже розпочато, але ще не завершено. Зокрема, це розробка сайту Інституту ВМГО Демократичний Альянс ім. Роберта Шумана та підготовка презентаційного буклету організації, які обов’язково вже найближчим часом порадують око їх читачів та відвідувачів.

І останнє, проте дуже важливе, що я хочу відмітити – це робота над створенням нової символіки організації. За звітний період в пошуках найкращого і перспективного логотипу, Правління організації провело не одне засідання і не один десяток консультацій, переглянуло безліч різноманітних варіантів і зупинилося на одному, який сьогодні буде презентовано вам.

Дякую за увагу!

Пам’ятайте, Демократичний Альянс діє і робить це ефективно!

Василь Гацько

Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс