Перейти до вмісту

Кияни виступають за інновативну трирівневу розв'язку Віктора Петрука

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

17 травня 2018

Мітинг біля КМДА на підтримку будівництва інновативної трирівневої розв'язки на Шулявці та автор проекту - Віктор Петрук

17 травня під Київрадою зібрався мітинг, на якому кияни вимагали від місцевої влади врахування інтересів киян щодо забудови міста Києва.

Найбільш резонансним питанням є питання реконструкції Шулявського шляхопороводу, який після обвалу конструкцій 27 лютого 2017 опинився в аварійному стані і потребує негайної реконструкції. Інженер Віктор Петрук, головний спеціаліст Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, пропонує інновативне інженерне рішення для Шулявської розв'язки - трирівневу розв'язку із реверсним розподільчим кільцем. Основною перевагою проекту В. Петрука є краща пропускна спроможність розв'язки, що в кінцевому підсумку зекономить час усіх учасників руху, що цієї розв'язкою рухаються - як власників приватного автотранспорту, так і пасажирів громадського.

Натомість проект, який наразі підтримує чинна київська влада, окрім того, що поступається проекту В. Петрука у пропускній спроможності, має ще один недолік - для її повноцінного виконання необхідно знести будівлю одного з цехів заводу «Більшовик», а це не тільки потребуватиме значних бюджетних коштів для компенсації збитків підприємству, але й спричинить шкоду архітектурному обличчю міста - буде знищено один із унікальних зразків модерної архітектури.

Раніше кияни вже висловлювались у підтримку інновативного проекту В. Петрука на сторінках петицій до Київради. Так, 22 травня 2017 року з’явилася перша петиція на підтримку цього проекту, яка набрала необхідну кількість голосів і була поставлена на розгляд, проте фактично не була взята до реалізації[1][2]. Зважаючи на відсутність прозорого конкурсу, який дав би змогу порівняти різні проекти, кияни вимушені були запропонувати нову петицію, в якій прямо вказувалося на необхідність проведення такого конкурсу із залученням іноземних експертів, вільних від конфлікту інтересу й упередженості. Ця петиція була розміщена на сайті Київради 8 травня і на момент проведення мітингу вже набрала необхідні 10 тисяч голосів[3].

На мітингу 17 травня учасники мітингу влаштували імпровізовані змагання, між «командою Кличка» і «командою Петрука» - перші мали пробігти розв’язку за проектом, що запланували в КМДА, а друга - за інновативним проектом В. Петрука. Оскільки проект В. Петрука передбачає менший перепробіг автомобілем, учасники змагання, що рухались за траєкторією, відповідною проекту В. Петрука, пройшли естафету удвічі швидше, ніж їхні опоненти з команди Кличка. Це змагання було покликане наочно продемонструвати переваги інновативного проекту трирівневої розв’язки.

Окрім прихильників згаданого проекту В. Петрука, на мітинг прийшли також кияни, які висловили занепокоєння іншими проблемами, також пов’язаними з хаотичною і непродуманою забудовою міста. Так, мешканці ЖК «Милославичі» вимагали спорудження в їхньому мікрорайоні школи, а мешканці Святошинського району вимагали зупинити руйнівне будівництво на перетині вулиць Лвівської і Живописної[4]. При цьому різні групи осіб, що прийшли на мітинг, виявляли солідарність - виступаючі неодноразово підкреслювали, що порушувані ними проблеми мають один спільну мету - бажання зробити місто Київ комфортним, і одну спільну проблему - безвідповідальне ставлення київських чиновників до питань будівництва у місті.

Мер Києва Віталій Кличко вийшов до мітингувальників і запросив лідерів груп до діалогу о 13-й годині. Цей діалог відбувся, проте чи матиме він реальні результати - покаже час.

Фотогалерея

[ред.]

Примітки

[ред.]

Посилання

[ред.]