Київ відзначив річницю хрещення Руси

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

27-28 червня у Києві відзначали 1028-у річницю хрещення Русі. Масові заходи з цієї нагоди організували українські православні церкви Київського та Московського патріархатів.

Акції Московського патріархату[ред.]

27 червня вулицями Києва пройшли прихильники Московського патріархату. Частина з них прийшла до Києва хресними ходами від Почаївського монастиря (Тернопільська область) та Святогірського монастиря (Донецька область).

Маршрут віруючих з Донеччини пролягав через Харків, Люботин, Полтаву, Лубни, Яготин та Бориспіль. Найбільш насторожено до ходаків поставились бориспільці - напередодні Бориспільська міська рада прийняла постанову щодо заборони хресної ходи в межах міста, блокпост на вїзді до міста було організовано активістами, й колона вимушена була рухатись в обхід Борисполя.

Маршрут віруючих з Тернопілля пролягав через Шепетівку, Житомир, Коростишів. Найбільш насторожено до ходаків поставились у Житомирі, де їх маршрут було змінено в обхід центральних вулиць.

У Києві з метою уникнення провокації учасників хресної ходи підвозили з передмістя до Європейської площі на автобусах. Учасники ходи відвідали пам'ятник князю Володимиру, де провели молебен, звідки вирішили до Печерської лаври, де тривали ритуали до ранку наступного дня.

За інформацією поліції з регіонів України прибуло близько 8 тисяч осіб, а загалом кількість осіб, що відвілали акції Московського патріархату сягала 10 тисяч. Було вжито посилених заходів безпеки, в ході яких по маршруту слідування колони було знешкоджено вибухівку, у учасників ходи вилучено гострі предмети.

Хресна хода Київського патріархату[ред.]

28 червня від Володимирського собору до Володимирської гірки пройшла хресна хода, організована Київським патріархатом Української православної церкви. Акція завершилася молебном біля пам'ятнику князю Володимиру, де Патріарх Філарет закликав до створення в Україні єдиної церкви.

« Ми хочемо будувати Україну на християнських цінностях. Тому нам потрібна в Україні одна Помісна церква, тобто незалежна, насамперед від Москви. Бо якщо церква буде залежати від Москви, то української держави не буде. »

За інформацією поліції в акції взяли участь 15 тисяч осіб.

Джерела[ред.]