Літня Школа YEPP 2007

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

З 27 червня по 1 липня відбулась цьогорічна літня школа Молоді Європейської Народної Партії (YEPP). Приймаючою стороною виступила молодіжна організація Youth of the Democratic Rally (NE.DI.SY), материнською партією якої є потужна християнсько-демократична партія Республіки Кіпр - Democratic Rally. Місцем проведення школи стало місто Лімасол, що у Європейській частині Кіпру.

Представник України в YEPP - Демократичний Альянс делегував свого Міжнароного Секретаря Анатолія Короля, а також Члена Правління організації, відповідального за розвиток обласних осередків Андрія Сидоренка до участі у заході.

Темою школи стало питання Європейської політики сусідства щодо Близькосхідних країн. В рамках обговорення теми перед учасниками з доповідями виступили професор Christos Iakovou, члени фракції Європейської Народної Партії у Європарламенті Ioannis Kasoulides (екс-міністр іноземних справ Республіки Кіпр), та Panayiotis Demetriou. Своє бачення цієї проблеми та шляхів її розв’язання висловили Голова партії Democratic Rally Mr. Nikos Anastasiades та її віцепрезидент Mr. Averof Neofitou.

Формат літньої школи не передбачав традиційного для YEPP розгляду та голосування резолюцій, але позиція країн членів YEPP з цього питання знайде своє відображення в резолюціях вже на наступному семінарі організації, що відбудеться в Хорватії у вересні цього року.

З доповідями щодо результатів нещодавніх парламентських виборів в своїх країнах виступили представники Франції, Бельгії та Сербії. Німеччина відзвітувала про результати свого піврічного правління в ЄС. Представники наступної головуючої в Європейському Союзі країни - Португалії поділились своїм баченням подальшого розвитку Європи.

Значну увагу та зацікавленість викликає у молодих європейських політиків ситуація в Україні. Виступаючи з промовою перед делегатами YEPP щодо цього питання Анатолій Король зокрема зазначив: «…протистояння політичних сил привело країну до глибокої політичної кризи, виходом з якої є позачергові парламентські вибори, які мають відбутись в рамках вже існуючих домовленостей між учасниками конфлікту. Подальші спекуляції щодо строків проведення виборів з боку будь-якої із сторін не є ознакою послідовності та надійності відповідної політичної сили та можуть негативно відобразитись не тільки на її іміджі, а й становити загрозу економічній безпеці країни…»

Варто також відзначити високий рівень організації заходу та активність української делегації на всіх його етапах.

Довідково:

Молодь Європейської Народної Партії (Youth of the European People's Party (YEPP) - є молодіжною організацією Європейської Народної партії і об’єднує понад 48 правоцентристських молодіжних політичних організацій з понад 35 країн Європи, сумарна кількість членів яких переважає 1 мільйон. Заснована в 1997 році.

Європейська Народна Партія (European People's Party (EPP) - є найбільшою загальноєвропейською партію Європи.

Європейська Народна Партія:

- об’єднує 69 правоцентристських партій-членів з 37 країн;

- має 16 керівників урядів (10 в ЄС + 6 в країнах, що не є членами ЄС);

- 9 Єврокомісарів (включаючи Президента Європейської комісії);

- має найбільшу Групу в Європейському Парламенті, яка включає 264 європарламентаря.

Демократичний Альянс є повноправним членом Молоді Європейської Народної Партії (Youth of the European People's Party (YEPP) з 1998 року.

Демократичний Альянс є однією з не багатьох молодіжних організацій Центральної та Східної Європи, які мали (мають) представників в керівних органах YEPP. Так, у 2004 році Галина Фоменченко, яка на час обрання обіймала посаду Міжнародного Секретаря організації, стала Віце-президентом цієї впливової міжнародної молодіжної платформи Європи, де два роки представляла інтереси Демократичного Альянсу та української молоді.


Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс