Молодь України під час Форуму молодіжного громадського порозуміння сформувала шістнадцять вимог до українських політиків

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

14 квітня у центрі Львову молоді люди, які представляли Дніпропетровську, Луганську, Львівську, Одеську, Харківську області та місто Київ під відкритим небом провели Форум молодіжного громадського порозуміння. Головною ідеєю акції стало обговорення політичної ситуації в країні та шляхів виходу з кризи.

Дискусії між учасники Форуму та львів’янами, яких, дякуючи гарній погоді, було дуже багато, відбувалися навпроти університету ім. Івана Франка. Цікаво, що теми, які пропонувались до розгляду, не викликали протиріч чи конфліктів, навіть, не зважаючи на те, що серед них були і такі начебто подразливі для українського суспільства як: питання мови, різниці між східними і західними регіонами, зовнішнього вектору України. Краще за інших на контакт йшла молодь, яка з радістю спілкувалася і виявилася досить обізнаною в багатьох сферах.

Акція, також, включала такі цікаві моменти, як інтегруючі танці та театралізовані вистави, головною ідеєю яких було показати, що молоді набридло протистояння між політичними елітами України і вона вимагає пошуку компромісу задля майбутнього своєї держави.

За результатами форуму учасниками було складено відкрите звернення до політичних сил України, яке буде розіслане лідерам політичних партій та народним депутатам України V скликання. Читайте його нижче.


Звернення до політичних сил України від учасників Форуму молодіжного громадського порозуміння, що проходив 14 квітня в місті Львові за ініціативою Всеукраїнської молодіжної громадської організації „Християнсько-демократична молодь України” (після 03.06.2007 року ВМГО Демократичний Альянс)

Ми, представники молоді Дніпропетровської, Луганської, Львівської, Одеської, Харківської областей та міста Києва, виражаючи волю молоді різних регіонів України, усвідомлюючи, що молодь не має права стояти осторонь політичних процесів, що впливають на її майбутнє, усвідомлюючи можливі наслідки політичної ситуації, що склалася в Україні, звертаємося до українських політиків всіх рівнів з вимогою:

1. Усвідомити, що політика, побудована на дикій і неконтрольованій боротьбі, на протиставлені синіх помаранчевим, чи опозиції коаліції, не буде мати успіху, оскільки політичні сили постійно заважатимуть одна одній працювати.

2. Намагатися шукати компроміс між політичними елітами і використовувати принципи політичної боротьби, в основі яких лежить конкуренція ідей і програм.

3. Визнати, що Верховна Рада V скликання в сьогоднішньому вигляді не має права представляти інтереси населення України внаслідок того, що значна частина депутатів повністю змінивши передвиборчі гасла втратила представницьку функцію, а також, внаслідок грубого порушення народними депутатами Конституції під час прийняття законів та при формуванні депутатської більшості.

4. Усвідомити, що нові вибори – це лише можливість почати все з чистого аркуша. Але якщо вони пройдуть під старими гаслами, то в політичній ситуації мало що зміниться. Тому, ми пропонуємо політикам не занурюватися під час політичної агітації в минуле, а зосередитись на майбутньому, запропонувавши українському суспільству своє бачення розвитку України і конкретні реальні кроки, які потрібно зробити для досягнення цілей, що ставлять перед собою політичні сили.

5. Не затягувати процес виборів і не розхитувати політичну та соціальну ситуацію в країні, а сісти за стіл переговорів і призначити дату дострокових парламентських виборів, яка б влаштувала більшість політичних партій, які користуються підтримкою населення.

6. Не влаштовувати на вулицях і площах міст України мітинги, участь в яких оплачена, оскільки це нівелює сам принцип вільного волевиявлення.

7. Відмовитись від оприлюднення неправдивої інформації по такому стратегічному питанню як вступ України до НАТО. Краще взяти на себе відповідальність за об’єктивне інформування громадян України про реальний стан справ.

8. Не використовувати під час передвиборчої агітації питання, які подразнюють українське суспільство (мова, різниця між східною та західною Україною, інші) і, в той же час, які є штучно створеними з метою розколювати український народ, зіштовхувати його між собою і задля того, щоб відволікти його увагу від інших, насправді, більш вагомих проблем країни.

9. Не давати суб’єктивної оцінки фактам історії України, таким як боротьба між Радянською Армією та УПА. Розгляд цих питань – це прерогатива кваліфікованих істориків. Політики ж зобов'язані створити умови, при яких історики зможуть провести дослідження і зробити об’єктивні висновки.

10. Витрачати гроші, які мають йти на передвиборчу кампанію на підвищення обізнаності громадян і пояснювати їм ті питання програм партій, які мають для України суттєве значення.

11. Відмовитись від підкупу виборців і фальсифікацій. Спонсорувати кампанії, які направлені на виявлення таких махінацій, зокрема підкупу голосів студентів.

12. Об’єднати свої зусилля для підготовки кваліфікованих членів виборчих комісій та спостерігачів.

13. Провести перегляд списків кандидатів і ввести туди більше молоді. Створити умови для самостійного розвитку молодіжних організацій партій, як майбутньої політичної еліти.

14. Визначитись зі своєю ідеологією. Проваджувати програму конкуренції ідей.

15. Визнати свої помилки і вибачитись перед народом України за змарнований для розвитку України час. Виборці це оцінять.

16. Припинити втягувати Українські Церкви та їх священнослужителів у виборчі кампанії та політичне протистояння.

Стаття на сайті ВМГО ХДМУ