Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту порушує Закон України «Про звернення громадян»

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

27 липня 2007 року Моніторинговий комітет урядових молодіжних програм «Молодіжний Контроль», який було утворено чотирма всеукраїнськими молодіжними громадськими організаціями (Спілка Української Молоді в Україні, Демократичний Альянс, Молодий Рух, Фундація Регіональних Ініціатив) звернувся з листом до Міністра у справах сім'ї, молоді та спорту Коржа Віктора Петровича з низкою ініціатив, пов'язаних зі здійсненням громадського контролю за реалізацією тих проектів програм, які фінансуються зі статті Державного бюджету України на 2007 рік «Державна підтримка молодіжних і дитячих громадських організацій на виконання загальнодержавних програм і заходів стосовно дітей, молоді, жінок, сім'ї».

Проте, не дивлячись на те, що з моменту реєстрації листа у відповідних структурних підрозділах міністерства пройшло вже 45 днів, що на 15 днів перевищує відведений Законом України «Про звернення громадян» місячний термін, відповіді на звернення Моніторингового комітету так і не надійшло.

«Молодіжний Контроль» зазначає, що відсутність відповіді на надіслане звернення перешкоджає реалізації запланованих заходів комітету, що, в першу чергу, спрямовані на підвищення рівня прозорості проведення проектів програм, розроблених громадськими організаціями, стосовно дітей, молоді, жінок та сім'ї, які перемогли у конкурсі Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту в 2007 році.

З огляду на це, Моніторинговий комітет урядових молодіжних програм «Молодіжний Контроль» вимагає від міністерства негайної відповіді на звернення від 27 липня 2007 року, яке було зареєстровано у відповідних структурних підрозділах міністерства.

У разі відсутності реакції на цей лист та відповіді на попереднє звернення «Молодіжний Контроль» залишає за собою право звертатися до Генерального прокурора України, в чию компетенцію входить нагляд за дотриманням законодавства про звернення громадян, з метою поновити порушені права, захистити законні інтереси та притягнути порушників до відповідальності.


Прес-служба ВМГО Демократичний Альянс пропонує до Вашої уваги хронологію створення та діяльності Моніторингового комітету урядових молодіжних програм «Молодіжний Контроль».

1. 21 березня 2007 року Демократичний Альянс у відкритому листі звертається до міністра у справах сім'ї, молоді та спорту з пропозицією започаткувати процедуру опублікування творчих звітів по результатам виконання проектів програм всеукраїнських молодіжних громадських організацій, що перемогли у конкурсі міністерства, з метою більшої поінформованості молодіжного середовища України про заходи, які відбуваються на їх реалізацію.

2. 04 квітня 2007 року Голова ВМГО Демократичний Альянс Василь Гацько на зустрічі з міністром України у справах сім'ї, молоді та спорту у своєму виступі наголошує на необхідності з метою підвищення рівня довіри української молоді до роботи міністерства та організованого молодіжного руху країни запровадити процедуру обов'язкового опублікування творчих звітів всеукраїнських молодіжних та дитячих громадських організацій, які отримують часткове фінансування на реалізацію своїх проектів програм від Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, на веб-порталі міністерства.

3. 07 червня 2007 року ВМГО Спілка Української Молоді в Україні публікує «Звернення СУМ в Україні про корупцію у Міністерстві України у справах сім'ї, молоді та спорту», в якому відкрито заявляє про непрозорість проведення конкурсу молодіжних проектів програм, називаючи при цьому конкретні прізвища, організації та суми.

4. 09 червня 2007 року Демократичний Альянс опубліковує відповідь на «Звернення СУМ в Україні про корупцію у Міністерстві України у справах сім'ї, молоді та спорту», в якому пропонує СУМ в Україні та будь-яким іншим організаціям України утворити громадський моніторинговий комітет молодіжних проектів програм всеукраїнських молодіжних громадських організацій, які здійснюються за часткової фінансової підтримки держави.

5. 25 липня чотири всеукраїнські молодіжні громадські організації утворили "Моніторинговий комітет урядових молодіжних програм «Молодіжний Контроль».

6. 27 липня Комітет моніторингу молодіжних програм уряду «МОЛОДІЖНИЙ КОНТРОЛЬ» звертається до міністра у справах сім'ї, молоді та спорту.

Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс