На шляху до лідерства, або Другий „горішок” розкушено

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

17 – 18 лютого в місті Луганськ відбулися заходи другого туру „Школи молодого лідера „Ти – молодий лідер!”.

Семінар під назвою „Ти – молодий лідер!” проводиться за ініціативи Луганської обласної філії всеукраїнської молодіжної громадської організації „Християнсько-демократична молодь України”. В його організації, нагадаю, взяли участь Катерина Михайловська, Наталія Недопьокіна, Світлана Муляр, Оксана Волочій, Інна Уставицька, Максим Оторвін, Антон Пупинін, Людмила Петрухан, Анастасія Гетьманська, Станіслав Степченко на чолі з Зоєю Буйницкою. Вони – студенти Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Саме завдяки їхнім зусиллям такі самі, як вони, студенти цього університету мають змогу навчитися знаходити в собі лідерські якості, розвивати їх та ефективно використовувати. Саме завдяки їм дехто серед учасників може усвідомити, що він – лідер, а дехто, що йому ще треба набиратися досвіду та самовдосконалюватися.

Ці дні, як на мою думку і не тільки мою, але й інших учасників, були трохи складнішими, ніж у попередньому турі семінару. Якщо бути більш точним, другий тур був настільки насичений різними заходами, що учасникам приходилося не розслаблятися і завжди бути напоготові, бути готовими до нових випробовувань себе як лідерів.

Першого дня, 17 лютого, учасників чекала участь у дебатах та прес-конференціях, без яких сьогодні майже неможливо уявити життя лідерів, які реалізували себе в політиці, бізнесі, суспільній діяльності тощо. Дебати були присвячені темі патріотизму. Учасників поділили на чотири команди: дві з них сперечалися на тему „ОУН УПА як приклад патріотизму: за і проти”, інші дві – „Мова як елемент патріотизму: за і проти”. На прес-конференції учасники у складі трьох команд або уявляли себе експертами з уфології та повідомляли „пресі”, що НЛО існує; або виступали за легалізацію легких наркотиків; або за легалізацію одностатевих шлюбів, ґрунтуючись на результатах соціологічного опитування, що було проведено на місці серед так званих представників преси. І дебати, і прес-конференція наблизили учасників до відчуття справжнього життя лідера, коли неодноразово приходиться брати участь у подібних заходах. Окрім того, цього дня завдяки спеціальному тесту, підготовленому Катериною Михайловською, учасники семінару зрозуміли, які риси їм на сьогодні більш притаманні: дитячі, батьківські, риси дорослого. Також на ґрунті цих знань навчилися виявляти в оточуючих ознаки чи то дитини, чи то дорослого, чи то батьківські. День було завершено творчими виступами двох команд учасників у рамках творчого заходу „Алло, ми шукаємо таланти!”.

Другий день, 18 лютого, вимагав від нас, учасників, особливої уваги та вмілого використання всіх своїх навичок, зокрема лідерських. Уміння показати, що ти – лідер, уміння згуртувати інших в єдину команду, побудувати правильну стратегію та рішучо діяти стали у пригоді, коли учасникам було необхідно побудувати із зав’язаними очима рівнобедрений трикутник та зірку за допомогою 20-тиметрової мотузки. Зірку було особливо важко будувати, оскільки за умовами в учасників не тільки були зав’язані очі, але й їм не можна було розмовляти один із одним. Декому це вдалося зробити, декому – ні, та, не дивлячись ні на що, це був справжній досвід, адже ніколи не знаєш, чого тобі чекати за рогом. Ще один тренінг цього дня під назвою „Боги” вимагав від учасників уявити себе богами-суддями, в чиїх руках можливість врятувати життя однієї людини, яка знаходиться на борту човна, що тоне: матері, старого, дитини, юнака, президента країни. Дехто з учасників під час даного тренінгу виступали у ролі захисників-адвокатів цих людей. Врешті-решт боги, підсумувавши аргументи захисту, вирішили врятувати життя дитині, яка уособлювала нове життя, новий аркуш. Вони вирішили врятувати життя маленькій людині, яка може в майбутньому здійснити багато добрих вчинків.

Цей тур семінару набагато зблизив усіх учасників. Саме тому, наприклад, мені було важко вирішити, кого саме я б хотів бачити у фінальному турі семінару. Та, на жаль, лише 10 учасників матимуть змогу брати участь у заходах останнього туру. Вибір уже зроблено, але хто ці щасливчики, ми дізнаємося лише посеред тижня, коли організатори ознайомляться з нашим домашнім завдання, за яким кожен з нас повинен описати ідеального патріота своєї країни та пояснити, чим такий патріот може допомогти своїй Батьківщині. Ну, що ж, побачимо, що буде далі.

Завершуючи, хочу звернутися до тебе, читачу! А чи ти також лідер? Якщо так, чому ти так гадаєш? Яким, на твою думку, має бути справжній лідер?

Олексій БЄСКЛЄТКО, учасник проекту,

студент 4 курси спеціальності "Журналістика" СНУ імені В. Даля,

e-mail: alexjour@rambler.ru


P. S. Вот, что пишут о семинаре некоторые из его участников.

Дарья Попова: «Все тренинги, всё, чем мы занимались, – отличная тренировка, настоящая ШКОЛА, но школа, в которой чувствуешь себя наравне с учителями, а иногда даже с богами. Так держать всем, всем, всем!»

Людмила Петрухан: «Хорошая школа! Все ситуации построены на жизненном опыте. Это хорошо, так как мы можем сделать определенные выводы».

Виктория Демидова: «Очень развивающие тренинги: понимаешь, что еще очень много нужно узнать, много нужно работать над собой! Было приятно, интересно пообщаться с разносторонне развитыми людьми. Это – огромный стимул для развития!»

Юлия Несвит: «Второй тур мне понравился больше, чем первый, потому что он был более насыщенным, эмоциональным. Мы больше сблизились друг с другом.

Мне не понравились дебаты, потому что было мало времени, чтобы высказаться, и еще они происходили на повышенных тонах, что, как мне показалось, немного создало конфликтную ситуацию».

Марина Гапоненко: «Очень запомнилась пресс-конференция, когда можно было представить идею и донести ее до людей. И, несомненно, конкурс «Звезда». Действительно, и в жизни бывают кризисные, нестандартные ситуации, к которым нужно быть готовым и сразу среагировать».

Антон Пупынин: «Хотелось бы больше ситуативных тренингов и экстремальных. Больше именно психологических моментов, с помощью которых можно было бы раскрыть человека…»

Ольга Мурашкина: «Спасибо, очень познавательно и интересно. Этот семинар помогает мне стать более открытой, свободно высказывать свое мнение. Здесь я нашла очень много друзей, лучше научилась разбираться в людях. Хотелось бы очень сильно пройти в третий тур. Спасибо за теплую атмосферу, за приятно проведенное время. Эти треугольники, эти звезды надолго останутся в моей памяти».

Анна Великоцкая: «Отличная возможность побыть в позитивной атмосфере студентов, выслушать различные мнения. Объективное видение ситуации, развитие личностных качеств, общение с людьми и умение работать в команде, а порой и принятие лидерских позиций – есть, еще чему поучиться!»

Ну, а я присоединюсь ко всему, выше сказанному.

Стаття на сайті ВМГО ХДМУ