Одеські активісти ХДМУ взяли участь у Регіональній Сесії Молодіжного Європарламенту

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

В той час, коли вся одеська команда ХДМ працювала над захистом проекту „Ученье – свет: настенный интернет”, двоє представників осередку, Коваль Галина та Фатихова Наталя, представляли ХДМУ на ІІІ Регіональній Сесії Молодіжного Європарламенту (European Youth Parliament), яка проходила з 22 по 25 лютого у славному місті Лева.

Головна тема заходу: „Розширення Євросоюзу: негативні та позитивні риси”. На сесії обговорювались економічні, соціальні, правові аспекти, а також проблеми освіти, культури та міжнародних відносин. Серед майже ста учасників були присутні, так звані, „делегації” з Білорусі, Грузії, Молдови, Боснії, Данії, Бельгії, Литви та України. Зрозуміло, що офіційною мовою спілкування була англійська, хоча майже всі чудово розуміли російську. Українці ж з білорусами взагалі почували себе дуже зручно, розмовляючи кожен на своїй рідній мові. Після того, як делегати добряче ознайомились з містом та його ритмом життя, була проведена офіційна церемонія відкриття, на якій були присутні представники Львівської обласної та міської адміністрацій, а також професор ядерної фізики з Великобританії Алан Флаверс, який став моральним наставником для білорусів. Як нам розповіли наші нові знайомі, він займався вивченням історії Чорнобильської катастрофи і знайшов документи, що свідчать про те, як радянська верхівка дала наказ опустити хмару токсичних речовин на територію Білорусі, аби вона не дійшла до Москви. Після того, як доктор Флаверс опублікував свою роботу, його зробили персоною нонграта в Білорусі. На даний момент він займається організацією осередку EYP в Білорусі та заохоченням активної молоді до протистояння режимові Лукашенко.

Усі учасники сесії були поділені на комітети, кожен з яких розглядав певну проблему: питання міграції, розширення Шенгенської зони та вдосконалення візового режиму, Болонський процес та збереження культурної самосвідомості країн, які щойно вступили до ЄС. Кожному комітетові був даний день для написання резолюції, яку потім треба було захищати на Генеральній Асамблеї. Як не дивно, але всі резолюції пройшли „випробування”.

Цікавим було те, що великий акцент робився на вміння працювати в команді. Тому для делегатів провели ряд ігор, завдяки яким вони змогли краще познайомитись та прийти до порозуміння. Взагалі-то культурна програма була досить насиченою. Кожна команда приймала участь у квесті по центру міста (і тут Одесити проявили великий хист: замість того, щоб бігати вулицями, коли на дворі -10С, вони обдзвонили всіх знайомих львів’ян і знайшли відповіді на більшість питань квесту, ще не виходячи з теплого приміщення).

А на другий вечір кожна країна отримала можливість проявити себе на Eurovillage. Кожна делегація мала представити свою країну заспівавши пісню, поставивши сценку чи-то приготувавши національну страву. Було надзвичайно цікаво дізнатись багато нового про своїх „сусідів”, але більша гордість була за те, що саме в нашій країні вони бачили те, чого їм хотілося б побачити в себе.

Можливо, справедливо буде сказати, що спілкування з молоддю інших країн було більш інформативним, ніж робота в комітетах. Приємно було знайти серед них однодумців. А коли ми всі разом співали українських та білоруських пісень – відчувалась така єдність та готовність діяти, що та енергетика залишилась іще надовго! З’явились люди, з якими можна і треба підтримувати контакти, бо такі зв’язки завжди корисні. Тим паче приємно знати, що ні границі, ні відстань не є перешкодами, бо коли існує порозуміння та єдина мета, вона завжди може бути досягнута!

Стаття на сайті ВМГО ХДМУ