Русский нам!!!

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Сьогодні, 21 березня, на Думській площі біля мерії, мав відбутись апогей акції „Я говорю по-русски”, що стартувала півтора тижні тому. З анонсованих трьох тисяч активістів, навіть за підтримки „молоді регіонів”, ледь назбиралось людей 500. Противників акції було приблизно стільки ж...

Варто також відмітити, що якщо з боку Каурова майже всі мітингуючи були пенсійного віку, тобто не обмежені в часі. За українську заступались в основному студенти, які прибігали в перервах між парами і, час від часу, цілими групами покидали акцію, біжучі на навчання. Також цікаво, що з проукраїнського боку акцію ніхто не афішував, інформація передавалась з вуст у вуста, смсками та телефонами, жодних публічних оголошень, на відміну від опонентів.

Прорвавши міліцейський кордон, Каурову все ж таки вдалось вручити петицію з вимогою – внести в повістку дня проект Георгіенко – Чернова – Серебреннікова по російській мові. Було повідомлено, що депутатська група авторів проекту вже заручилась підтримкою фракції Партії Регіонів, яка одноголосно підтримає його, а також – блоку «Не так» і блоку Н. Вітренко. Загалом, це біля 65 голосів зі 120. Та все, що відбувалось сьогодні – це лише підсумок півтора тижневого дійства, що розгорталось в Одесі.

Все починалось помпезно, палатки на всіх площах, прапори, автопробіг тощо. Все направлене на збір підписів під зверненням. Та коли наші активісти попросили текст самого звернення, то виявилось, що його або не існує взагалі, або воно приховується невідомо де, а підписуються всі на листочках, де згори надруковані чотири строчки з таким текстом: "Подписи граждан в поддержку Обращения депутатов Одесского городского Совета к Верховной Раде Украины и Кабинету Министров Украины, с призывом разработать меры по реализации Хартии региональных языков, а также о смене русофобского руководства Национального комитета Украины по телевидению и радиовещанию". Пошук тексту звернення привів нас на сайт „Єдіного отєчєства”, та навіть там посилання на текст цього документу привела нас на „ВОЗЗВАНИЕ ОРГКОМИТЕТА АКЦИИ "Я ГОВОРЮ ПО-РУССКИ" до одеситів.

А що дивного, йде активний збір підписів, на сьогодні, за їхніми даними, більше 75 тисяч (ми маємо відеозапис, де на заклик підписатись люди відповіли, що вони є громадянами Росії, та це не стало перепоною. Також, можна підписуватись за сусідів та родичів, і це не обмежено в кількості, хоч в кожній палатці за десятьох розпишись, т. я. в підписному листі є лише три графи: ПІБ, адреса („м.Одеса” – цілком достатньо) та сам підпис..).

Та це окрема історія. Яка різниця хто і як підписується, якщо фактично ніякого звернення не існує і не зрозуміло, які саме депутати, представляючи міськраду, робитимуть звернення до Верховної ради, яке звернення також не зрозуміло, та й чи буде воно взагалі?.. Акція переросла в передачу єдиної петиції щодо розгляду чергового проекту про надання російській мові статусу регіональної. Чи знали про це люди, що підписувались? Чи задумувались вони взагалі про те, що підписують? Й справді важко розібратись в усій цій акції, що за викриками бабусь з палаток „ПОДПИСЫВАЙТЕСЬ ЗА РУССКИЙ ЯЗЫК!” приховує стільки плутанини й недомовок.

А ось студенти наших вузів раді подібній акції. Коли ще в них буде така можливість підзаробити (до виборів ще ого-го скільки часу). Наші знайомі, що навіть потрапили в кадри інформаційних блоків про цю акцію, як небайдужі активісти й захисники російської мови, вихвалялись, що в перший день за три години заробили по 45 гривень. Їхні слова підтверджували й оголошення, розвішані біля вузів про легкий заробіток на акціях „я говорю по-русски”. Щоправда, пан Кауров на черговому брифінгу казав, що все це провокації. Кому ж вірити?:)

Також, пан Кауров довго розповідав про націоналістичних бойовиків, що громлять палатки, і про загальне підвищення шовіністичних настроїв у місті. Дивно лише чому він не згадав про написи, що з’явились з початком акції по всьому місту, на кшталт: ”Я ГОВОРЮ ПО-РУССКИ! УКРАИНА – ГО..НО!”, „Я ГОВОРЮ ПО-РУССКИ! ХОХЛЫ – МУД..КИ!”, „ Я ГОВОРЮ ПО-РУССКИ! БЕЙ ХОХЛОВ!”, „Х..Й ХОХЛАМ! РУССКИЙ НАМ!” тощо.

Акція триватиме до 5 квітня. Цікаво скільки ще нових головоломок принесуть ці дні? На сьогоднішньому мітингу вже роздавались листівки проти НАТО й лунали, м’яко кажучи, неприпустимі заяви в бік мера. Тому, не дивуйтесь, якщо акція „я говорю по-русски” плавно переросте в заборону проведення навчань Сі Бріз – 2007 за феодосійським сценарієм, що цього року проходитимуть в Одесі, або в акцію за зняття „помаранчевого” мера з посади.

Коваль Галина


Стаття на сайті ВМГО ХДМУ