Річард Пікс: Україна потрібна ЄС як міцний союзник

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Віктор Андрусів та Анатолій Король обговорили питання енергетичної безпеки Європи та України з депутатом Європарламенту Річардом Піксом. В рамках обговорення були підняті такі питання: як роль Росії в енергетичній безпеці? Взаємодія ЄС та України щодо протистояння енергетичному тиску? Будівництво альтернативних транзитних систем тощо.

Річард Пікс висловив декілька тез, які дають підстави для оптимістичних прогнозів на майбутнє. Він зазначив, що питання енергетичної безпеки одне з ключових в сучасній зовнішній політиці ЄС. Прийняття нового договору про реформи сприятиме консолідації зовнішніх політик країн-членів. Тому незабаром можна очікувати спільної позиції ЄС щодо енергетичної експансії Росії. Також, можна сподіватись на розвиток нових проектів альтернативних транзитних шляхів енергоресурсів до Європи. Зокрема, значну роль в цих проектах відводять Україні. Тому, на думку Пікса, зацікавлення ЄС в Україні тільки зростатиме. Водночас, він зазначив, що це питання часу.

Міжнародний секретар ДемАльянсу Анатолій Король наголосив на тому, що об’єднання зусиль ЄС та України проти «газового шантажу» сприятиме утвердженню демократичних стандартів та швидкому розвитку української економіки. «Неприйнятність тиску та шантажу в міжнародній політиці – спільна цінність ЄС та України» - зазначив Анатолій Король.


Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс