Свій 10 річний ювілей відзначила Конгресом у Стокгольмі Молодь Європейської Народної Партії (YEPP)

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

10-13 травня зала засідань Шведського Ріксдагу стала місцем проведення VI Конгресу найбільшої молодіжної демократичної платформи Європи - YEPP. Створена у 1997 році як молодіжне крило, об’єднаних у Європейську Народну Партію, Європейського Союзу Християнських Демократів та Демократичного Союзу Європи, організація вслід за своєю материнською партією, швидко зайняла провідні позиції у європейському політичному просторі. Пройшовши шлях розвитку від часів першого президента YEPP - нинішнього прем’єра Швеції Фредріка Райнфельдта (Fredrik Reinfeldt), що виступив з урочистою промовою на Конгресі, YEPP зустріла 10-ий ювілей у складі 45 організацій - членів, 8 організацій спостерігачів та двох постійних спостерігачів з 37 країн Європи. Тільки за 2006 рік в рамках діяльності YEPP відбулось 6 міжнародних семінарів у різних країнах Європи, на яких було прийнято 18 резолюцій, що охоплюють широкий спектр проблем світового суспільно-політичного розвитку.

У конгресі прийняли участь 238 делегатів та гостей із представлених у YEPP європейських країн. Крім Прем’єр-міністра Швеції, як поважні гості Конгресу з промовами виступили Гунілла Карлсон (Gunilla Carlsson) - Міністр розвитку міжнародного співробітництва Швеції; Матес Оделл (Mats Odell) - Міністр Фінансів Швеції; Крістофер Фєлнер (Christopher Fjellner) - член Європейського Парламенту; Вілфрід Мартенс (Wilfried Martens) - Президент Європейської Народної Партії, Міністр Державного Розвитку Бельгії. Україна на Конгресі була представлена відповідними делегаціями постійних членів YEPP: Християнсько-Демократичної Молоді України та Молодого Руху.

Під час Конгресу трьома четвертими голосів делегатів були внесені зміни до основного установчого документу YEPP. Ці зміни стали втіленням тривалих зусиль міжнародної робочої групи по статутній реформі організації. Більшістю голосів також була прийнята політична програма YEPP на наступні два роки, що має назву: «Відповіді щодо завтра формуються вже сьогодні» та ряд поточних резолюцій щодо політичних репресій в Білорусі, свободи на Кубі та питань соціальної політики ЄС. Кульмінацією Конгресу стали вибори нового Президента та членів правління YEPP. Два наступні роки головувати у цій загальноєвропейській організації буде представник Греції - Яніс Смірліс (Yannis Smyrlis), першим віцепрезидентом став міжнародний секретар Молоді Демократичного Союзу Німеччини - Томас Шнайдер (Thomas Schneider), на другий термін на посаду Генерального Секретаря був обраний австрієць - Мартін Хамер (Martin Humer). Віцепрезидентами від Східної Європи стали представники Грузії, Литви та Хорватії. До складу правління також увійшли представники Франції, Ірландії, Італії, Іспанії, Швеції та Португалії.

Повернувшись із Швеції, коментар щодо Конгресу дав Міжнародний Секретар ХДМУ (після 03.06.2007 року ВМГО Демократичний Альянс) Анатолій Король:

«Знаковою, на мій погляд, на десятирічному ювілеї YEPP, була участь першого президента цієї організації, тепер в якості прем’єр-міністра Швеції. Це красномовно говорить про силу і важливість YEPP у Європі, чому в свою чергу сприяє вирішальна роль Європейської Народної Партії у Європейській політиці. На сьогоднішній день EPP-ED це найбільша фракція Європарламенту, що налічує 278 депутатів. З числа членів EPP: Президент Європейського Парламенту, 7 голів Парламентських Комітетів, Президент Європейської комісії та 9 Єврокомісарів. Це є свідченням визнання і значної популярності християнсько-демократичної та консервативної ідеологій в Європі. Нажаль, поки що цього не можна сказати про Україну, де позиції Християнських Демократів як серйозних політичних гравців є відверто слабкими. Тим не менш, процеси європейської інтеграції, становлення громадянського суспільства, зростання політичної зрілості населення та зміцнення демократичних інститутів є, я переконаний, підґрунтям для формування та закріплення в Україні нормальної європейської політичної системи координат, де гідне місце займуть партії християнсько-демократичного ідеологічного спрямування, каталізатором до чого, цілком ймовірно можуть виступати сьогоднішні процеси у молодіжній політиці.

Цей Конгрес відзначився статутною реформою, обумовленою об’єктивною необхідністю актуалізувати ряд фундаментальних статутних положень YEPP під сучасні політичні умови та стратегічні цілі. Для України Конгрес, також, означав складання повноважень Віцепрезидента YEPP, члена Ради Старійшин ХДМУ (після 03.06.2007 року ВМГО Демократичний Альянс) - Галини Фоменченко, внесок якої у ефективну діяльність YEPP, у зміцнення позицій України в Європі, у налагодження зв’язків між Східною Європою та ЄС - важко переоцінити. Я вірю, що кандидати, які на цих виборах удостоїлись честі представляти в правлінні YEPP Східно Європейські країни, виправдають довіру організацій, що віддали їм свої голоси, та тим не менш, очевидно, що стратегічно важливо для України мати свого представника в числі Віцепрезидентів YEPP, принаймні за результатами Конгресу 2009, і можу сказати, що ми вже працюємо у цьому напрямку».

Наступною подією YEPP буде літня школа на Кіпрі де вже новий президент з новою командою продовжать справу своїх попередників у розбудові єдиної, міцної, щасливої Європи.

Прес-служба ХДМУ (після 03.06.2007 року ВМГО Демократичний Альянс)


Стаття на сайті ВМГО ХДМУ