Спостереження за залізничними переходами, через які проходить торгівля з Росією

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Блокада залізничних переходів через які проходить торгівля з Росією — громадська акція, ініційована громадськими активістами та окремими депутатами Верховної Ради України з блокування залізничного переходу між державою Україна та Росією на території залізничної станції Конотоп в Сумській області, що розпочалась 4 березня 2017 року.


Перебіг подій[ред.]

4 березня[ред.]

«Штаб блокади торгівлі з окупантами» пізно увечері 4 березня 2017 року повідомив на своїй сторінці у Facebook, що відкрили новий «редут» у місті Конотоп Сумської області: «Сьогодні ввечері ветерани війни за незалежність, а також громадські патріоти Сумської області, Львова, Тернополя і Києва відкрили новий редут. На цей раз в місті Конотоп Сумської області. Через Конотоп йде одна з основних магістралей торгівлі з країною-окупантом — Російською Федерацією. На товарній станції Конотопа було знайдено кілька поїздів з Російської Федерації, в тому числі, з вугіллям марки антрацит», — йдеться в повідомленні.

Відразу ж, почалось інженерне облаштування місцевості. Організатори створений редут назвали на честь канцлера Німеччини Конрада Аденауера, який «наприкінці 40-х років допоміг затвердити свободу, що дало можливість у майбутньому повернути єдність країни»[1].

5 березня[ред.]

Народні депутати України, серед яких і Семен Семенченко, почали зупиняюти товарні поїзди «у зв'язку із незаконною відмовою Укрзалізниці надати документи на поїзди, які везуть з території Росії та окупованих територій України через Росію вантажі, документів про їх походження та пункти призначення…» При цьому вони здійснюють перевірку документів безпосередньо у машиніста для здійснення депутатського контролю.

Електрички та пасажирські потяги учасниками акції не зупиняються[2].

  • 12:13 — було зупинено на 5 хвилин рух товарного поїзду.
  • 14:18 — більш як на годину було заблоковано курсування вантажного поїзда на перегоні Вирівка — Конотоп.

У блокуванні руху поїздів брали участь два народні депутати України Семен Семенченко і Єгор Соболєв та ще близько 100 сторонніх осіб. О 15:26 поїзд відновив рух.

Зазначений поїзд на станції Хутір-Михайлівський пройшов усі необхідні процедури прикордонного та митного контролю і був допущений до подальшого курсування.

Перегон Вирівка — Конотоп знаходиться на двоколійній ділянці, пасажирські поїзди курсують згідно з графіком, — повідомляє офіційний сайт Укрзалізниці[3].

6 березня[ред.]

Шість активістів, що приїхали з Семенченком та Соболєвим, розташувалися в наметі поблизу залізничного вокзалу і фотографують вантажні потяги, які рухаються через Конотоп[4].

Офіційна позиція влади[ред.]

Національна поліція вдень 5 березня 2017 року, за інформацією речника Нацполіції Ярослава Тракала, через блокування учасниками блокади залізничних колій в Конотопі відкрила кримінальне провадження за ст. 279 ч. 1 Кримінального кодексу України «Блокування транспортних комунікацій шляхом перешкоджання або іншим способом, що порушило нормальну роботу транспортних засобів».

За словами Я.Тракала, з відповідним зверненням до поліції звернулася і «Укрзалізниця». Він уточнив, що мова йде про зупинку народними депутатами товарного складу на 4 хвилини[5].

За словами керівника Сумської області Миколи Клочка, спроба «блокади» зачахла вже по обіді, коли конотоп'яни масово виступили проти прибулих нардепів Семенченка, Соболєва та їхньої «групи підтримки», а правоохоронці забезпечили безперешкодний рух залізничного транспорту.

« «Ті, хто намагався розхитати ситуацію, побачили принципову позицію з боку працівників заводів «Авіакон», Конотопського арматурного заводу, працівників Укрзалізниці, - говорить Микола Клочко. - Були представники з різних міст та районів, які, почувши, що намагаються заблокувати рух, також приїхали до Конотопу висловити свою позицію. Сьогодні був такий випадок, коли дітям треба було їхати з Конотопа в Кролевець на змагання. І батьки просто були вражені, чи доїдуть їхні діти?»[6]. »

Позиція СБУ[ред.]

СБУ буде допомагати в розслідуванні справи про блокування Штабом блокади залізниці в Конотопі Сумської області, якщо поліція буде звертатися із цього приводу. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив 10 березня 2017 року глава СБУ Василь Грицак[7].

Врегулювання ситуації[ред.]

Близько 18 години 5 березня 2017 року ситуація з блокуванням залізниці у місті Конотоп була врегулювана.

Зокрема, залізничники домовилися надавати раз на місяць народному депутату — учаснику блокування залізниці інформацію щодо перевезених вантажів між Україною та Росією. Окрім цього, усі поїзди на прикордонній станції Хутір-Михайлівський проходять необхідні процедури прикордонного та митного контролю.

Учасники блокади погодилися не перешкоджати руху поїздів та покинути місце блокування[8].

Плани розширення блокади[ред.]

Штаб блокади торгівлі з окупантами ще 4 березня 2017 року оголосив про наміри протягом місяця взяти під ефективний український контроль всі 8 основних залізничних прикордонних переходів, по яким ведеться торгівля з країною агресором — Путінською Росією", — зазначають у штабі блокади[9].

Другий командир батальйону «Донбас», координатор «Штабу блокади торгівлі з окупантами» Анатолій Виногородський на прес-конференції 10 березня 2017 року в Києві заявив, що учасники блокади вимагають від уряду до 2 квітня укласти договори про імпорт вугілля з країн, які не ведуть військові дії з Україною.

Він також зазначив, що до цього часу будуть встановлені спостережні пункти на всіх основних залізничних шляхах між Україною і Російською Федерацією, крім Конотопа, ще в Сумах, Куп'янську та інших місцях[10].

Примітки[ред.]