Учасники "Школи молодого лідера" проти куріння в громадських місцях

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

В останній день осені на головній вулиці міста Миколаєва (вул. Радянська) пройшла незабутня акція "У нас не курять", яка супроводжувалась гучними закликами: "Миколаїв, у нас не курять", "Вважаєш себе культурною людиною, не пали в громадських місцях" та спалюванням труни з сигаретних блоків, в яку люди встигли накидати тютюнові вироби.

Мета акції - не примусити курців припинити палити, а захистити всіх людей від примусового вдихання токсичних речовин тютюнового диму (пасивного куріння).

Після шаленої ходи, учасники показали в театралізованій формі людську байдужість курців до тих, які не курять. Також, нагадали миколаївським громадянам про Закон, в якому забороняється куріння тютюнових виробів на робочих місцях та в громадських місцях, за винятком спеціально для цього відведених місць.

Перед тим, як спалити труну з байдужим ставленням до некурців, учасники провели аукціон "Нікотин на Вітамін", на якому банан обміняли на 3 цигарки, яблуко - на 2 і 21 цигарку віддали за ківі.

За даними звіту, через пасивне куріння в 2005 році в США померло 50 тисяч некурящих людей. Якщо прийняти, що в Україні живе в 6 разів менше людей, ніж в США, а поширеність активного куріння в 2 рази більше (а пасивного ще більше), то виходить, що в Україні від пасивного куріння вмирає приблизно 17 тисяч людей на рік або 2 людини щогодини. Невже цього замало аби задуматись про здоров'я тих, хто поряд?

Куріння є не лише особистою проблемою кожної людини окремо, але й гострою соціальною проблемою, з якою пов’язане майбутнє всього людства.

Довідка:

В межах проекту Демократичного Альянсу "Школа молодого лідера "Почни з себе - зміни країну!" у 2007 році буде проведено 9 дводенних семінарів у Житомирській, Миколаївській та Чернігівській областях та один підсумковий у місті Києві. В 2005-2006 роках у межах проекту було проведено 20 семінарів у Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській, Одеській, Харківській, Черкаській областях та місті Києві.

Проект відбувається за підтримки Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту та Молодих Християнських Демократів Норвегії.


Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс