У Києві відбулась міжнародна конференція «50 років Римським Угодам». Активну участь взяли представники Міжнародного Секретаріату ХДМУ

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

30 березня в Українському домі відбулася міжнародна конференція „50 років Римським угодам”. Цей захід проводився за сприяння Фонду Конрада Аденауера та Інституту Євро-Атлантичного Співробітництва. У якості почесних гостей конференції були представлені впливові політики та представники інтелектуальної еліти як українських терен, так і європейського регіону. Серед запрошених були і представники громадської організації „Християнсько-демократична молодь України” – Міжнародний Секретар - Анатолій Король та співробітниці Секретаріату - Марина Безуглова, Анастасія Москалюк. Конференція була перш за все спрямована на нове покоління молодих діячів України, з метою їх ознайомлення з засадами, механізмом функціонування та ідейною основою Європейського Союзу.

Захід відкрив німецький журналіст і біограф Шумана, Юрген Валь, з промовою про культурне й історичне коріння європейської спільноти та виникнення ідеї об’єднаної Європи, наголосивши на світоглядній єдності Східної та Західної Європи, а, відповідно, і на необхідності інтеграції східних сусідів у європейську сім’ю. Його доповідь логічно доповнив і розширив Святослав Вакарчук, вокаліст гурту „Океан Ельзи”, розставивши акценти на непостійності місця розташування „серця Європи”, а отже і на намаганні відійти від трактування Старої Європи як єдиного носія європейських цінностей.

У другій частині конференції слово було надано представникам посольств країн-засновниць ЄС: постійному представнику Посольства Франції в Україні, Югу Фанту, постійному представнику Посольства Італії, Серджу Мартесу, та Першому секретарю Посольства Німеччини, Мануелю Мюллеру. У дуже стислій, проте інформативній формі, вони розповіли про інституційний розвиток, конституційний процес і розширення ЄС. Потім гості заходу мали можливість ставити питання учасникам конференції у рамках подіумної дискусії, модерованою керівником Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні, Ніко Ланге.

День напруженого, проте цікавого, спілкування закінчився доповідями народного депутата України, заступника голови Комітету з питань європейської інтеграції України ВР України, Сергія Шевчука, та директора Інституту Євро-Атлантичного Співробітництва, Бориса Тарасюка, з питань перспектив вступу України у Європейський Союз та інші структури Європи.

Хочеться зазначити, що подібні заходи, окрім інформативної функції, також сприяють виконанню не менш важливих завдань поширення адекватного сприйняття європейських та євроатлантичних організацій громадськістю та виховання патріотично свідомої молодої еліти України на засадах європейських цінностей й ідеалів.

ДОВІДКОВО:

- Римські договори, згідно з якими було засновано Європейське економічне співтовариство (ЄЕС) та Європейське співтовариство з атомної енергії (ЄВРАТОМ), вважаються документами, на основі яких був створений Європейський Союз. Вони були підписані в урочистій атмосфері 25 березня 1957 року в палаці консерваторів на Капітолійському пагорбі в Римі представниками країн Бенілюксу, Італії, Франції та Федеративної Республіки Німеччини, а згодом ратифіковані парламентами цих держав.

- Представництво Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Фонд Конрада Аденауера має представництва у 120 країнах світу, а з 1994 представництво цього фонду в Україні супроводжує процеси політичної, економічної та суспільної трансформації. Фонд розробив концепцію діяльності, яка поєднує проекти та програми в цих галузях із сприянням розвитку демократичної свідомості. При цьому діяльність фонду зосереджується на таких напрямках:

- програма-діалог з розвитку демократії, правової держави та функціонуючого громадянського суспільства з особливим наголосом на політичну освіту та навчання молодих політиків, а також на розвиток демократичних ЗМІ;

- програма-діалог з європейської та євроатлантичної інтеграції;

- програма-діалог із соціальної ринкової економіки.

Реалізуються ці напрями шляхом широкої палітри різноманітних заходів, в яких у якості доповідачів беруть участь відомі політики та досвідчені експерти з Німеччини та України. Такі заходи включають:

- конференції, круглі столи, семінари, тренінги;

- інформаційні програми в Німеччині;

- стипендії Фонду Конрада Аденауера;

- клуб Фонду Конрада Аденауера для молоді, яка цікавиться політикою.

- Інститут Євро-Атлантичного Співробітництва – незалежна громадська дослідницька організація, заснована в квітні 2001 року. Діяльність ІЄАС спрямована на євроатлантичну інтеграцію України, її демократичний розвиток шляхом здійснення ґрунтовних досліджень та просвітницьких заходів, спрямованих на досягнення сталого демократичного розвитку українського суспільства.

ІЄАС був заснований групою експертів з питань закордонних справ та міжнародної безпеки на чолі з колишнім Міністром закордонних справ України з метою ініціювати прагнення нашої держави до євро інтеграції.

Серед першочергових завдань ІЄАС є організація міжнародних конференцій та визначних регіональних інформаційних подій, таких як круглі столи, семінари та місцевих конференцій. За останні 50 місяців ІЄАС організував більше 45 регіональних подій по всій Україні.

Крім того, конференції ІЄАС здійснюють аналітичні дослідження, що базуються на промоції ідеалів демократії, верховенства права, самоврядування, міжнародної безпеки та оборони, міжнародної політики.

Низку провідних економістів, соціологів та політичних аналітиків залучено до аналітичної роботи над продукцією Інституту. Це є висококваліфіковані люди, визнані в академічному середовищі, що мають численні монографії, власні видання та постійно публікуються в пресі. Кілька провідних економічних та політичних журналістів на регулярній основі сприяють аналітичній та дослідницькій роботі Інституту.


Стаття на сайті ВМГО ХДМУ