Школа молодого європейця завершилась, а євроінтеграція продовжується

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Заключним семінаром та конференцією в Києві завершився проект ДемАльянсу «Молодь на шляху до Європи». Участь у завершальній стадії школи молодого європейця взяли представники трьох регіонів, які були активними під час семінарів та підготували есе на тему європейської та євроатлантичної інтеграції. Незважаючи на навчальну сесію та сніжну погоду до Києва прибули 40 учасників.

Завершення будь-якого проекту сповнене очікувань урочистостей та свята. Однак, школа молодого європейця на своєму завершальному етапі передбачала декілька практичних кроків, які мали пройти її учасники. Тож, теплим і приємним словам прощання передувала напружена програма.

Одним із перших випробувань, які мали пройти «школярі», була рольова гра «Створення організації економічного співробітництва». Учасники поділились на 5 команд і протягом обмеженого часу мали створити міжнародну економічну організацію. Це вимагало від кожного зосередженої уваги, спеціальних знань та дипломатичних навичок. В цілому, гра пройшла успішно, оскільки учасники виконали головне завдання – створили організацію. Однак, значно важливішим було те, що всі зрозуміли труднощі пошуку компромісів у міжнародній політиці.

Наступного дня на молодь Вінниці, Запоріжжя та Кіровограда чекала конференція «Європейська та євроатлантична інтеграція – нові перспективи та виклики». На відміну від багатьох конференцій, даний захід не передбачав пасивної участі «школярів», а навпаки максимально сприяв їх можливості поспілкуватись із запрошеними. Робота конференція проходила наступним чином: спочатку відбувались сесії із запрошеними експертами, а після цього учасники мали працювати в робочих групах зі створення інформаційних буклетів для молоді.

Серед запрошених експертів були: Ніко Ланге (директор представництва фонду Конрада Аденауера в Україні), Аттіла Сеп (заступник посла Словацької Республіки), Сергій Плотян (голова секретаріату комітету європейської інтеграції ВРУ) та інші представники державних органів та незалежних організацій. Приємним здивуванням для організаторів проекту була активність «школярів». Питання, які ставили молоді учасники, неодноразово змушували експертів задуматись в пошуках вірної відповіді. Це свідчить, що просвітництво молоді в рамках проекту в європейській та євроатлантичній інтеграції було успішним.

Активну участь «молоді європейці» брали і в робочих секціях, на яких мали бути розроблені інформаційні буклети для молоді. Чимало креативних ідей втілених в проекті буклету, без сумніву, сприятимуть зацікавленості молоді питаннями європейської та євроатлантичної інтеграції України. Організатори сподіваються, що автори буклетів стануть і їх розповсюджувачами у своїх вузах.

За плідну та старанну працю учасників чекала винагорода – святковий вечір. І хоча багато хто був втомлений, гарний настрій та позитивні емоції створили приємну дружню атмосферу.

«Проект «Молодь на шляху до Європи» в цьому році завершився, але незавершеною залишається сама ідея проекту. Ми розраховували не тільки надати інформацію про ЄС та НАТО молодим людям в регіонах, але й мотивувати учасників поширювати цю інформацію далі у суспільстві. Особливо серед молоді. За підсумками проекту у нас з’явились чудові активісти, на підтримку та діяльність яких ми можемо розраховувати. Мені було приємно реалізовувати цей проект і дивлячись на учасників заключного семінару в Києві я в чергове переконувався в необхідності працювати з молодими людьми і долучати їх до питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Проект завершився успішно, але й успішно продовжуватиметься на рівні його учасників. Висловлюю щиру подяку всім організаторам та учасникам школи молодого європейця» - зазначив керівник проекту Анатолій Король.

Довідково:

В межах проекту Демократичного Альянсу "Молодь на шляху до Європи" у 2007 році проходили заходи у Вінницькій, Запорізькій, Кіровоградській областях та місті Києві. В 2006 році у межах проекту було проведено шість інформаційно-просвітницьких семінарів у Полтавській, Сумській та Херсонській областях, а також конференцію "Роль молоді у зовнішньоінтеграційних процесах держави" у місті Києві, а в 2005 році - міжнародну конференцію «Європейський вибір молоді» у Луцьку.

Нагадаємо, що на різних етапах реалізації проекту сприяли(ють): Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту, Міністерство Закордонних справ України, Міністерство оборони України, Комітет з питань європейської інтеграції Верховної Ради України, Посольство США в Україні, Посольство Словаччини в Україні, Державний департамент адаптації законодавства при Міністерстві Юстиції України, Представництво Європейської комісії в Україні, Міжнародний Фонд "Відродження", Проект "Цілі Розвитку Тисячоліття: Україна" Програми Розвитку Організації Об'єднаних Націй, Генеральний Штаб Збройних Сил України, Європейський Університет, Фонд "Ефективна демократія" та інші.


Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс