„Міста, що мають право на самоврядування, європейській регіоналізм та інституційні реформи” в Угорщині

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

Радо вітаю Вас з початком нового робочого сезону! Мені власне свіжих сил і наснаги додала поїздка в Європу для участі в тренувальній програмі „Міста, що мають право на самоврядування, європейській регіоналізм та інституційні реформи”, яка відбувалася у рамках проекту „Сегедський процес – від Європи до Європи” в місті Сегеді, Угорщина, з 2 по 7 вересня 2007 року. Темою та лейтмотивом програми став аналіз угорською регіональної політики як внутрішнього, так і прикордонного рівня, можливості опрацювання та імплементації деяких зразків на українських теренах та короткий огляд тих джерел фінансування, які пропонує Європейський Союз для розвитку проектів муніципального та обласного значення в Європі та в неєвросоюзній прикордонній зоні.

Організатором семінару виступив Сегедський центр з питань безпеки та оборони, угорська неурядова громадська науково-дослідницька організація, за підтримки Європейської Економічної Зони та Норвезької Програми Фінансових Механізмів. Протягом тижня у формі лекцій та відкритих дискусій були обговорені та опрацьовані такі важливі теми регіональної проблематики як політика Угорщини з питань сприяння інтеграції країн Східної та Південно-Східної Європи: основні виклики в питаннях безпеки та оборони; форми та методи муніципального врядування; європейський регіоналізм та лібералізація торгівлі; гармонізація національного законодавства з законодавчою базою Європейського союзу (питання прокуратури, судочинства та охорони правопорядку); можливості та механізми оформлення заявок на отримання грантів з європейських фінансових фондів; місце та значення неурядових організацій у політичній системі ЄС.

Найяскравішим та найприємнішим враженням після поїздки залишилося відчуття громади та згуртованості людей, що пронизує угорське суспільство. Так, виступаючи у якості доповідачів, представники різних організаційних структур як муніципального, так і загальнодержавного рівнів (судді, прокурори, викладачі університету, держслужбовці) поділяли проте одну єдину занепокоєність саме добробутом сегедської громади, а не глобальними питаннями міжнародної політики. І як показує практика саме такий підхід до розгляду державних проблем і приносить найбільші плоди з точки зору регіональної розбудови. Отже, хотілося б частіше бачити зацікавленість українських політиків місцевого рівня саме в питаннях місцевого значення, а не у рятуванні усієї країни від загальнонаціональних криз.

З повагою,

Безуглова Марина

Міжнародний Секретаріат „Демократичного Альянсу”

Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс