15 грудня в центрі Одеси відбулася акція "Миколай збирає подарунки"

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

15 грудня з 11.00 до 22.00 в центрі міста пройшла акція «Миколай збирає подарунки». В ній прийняло участь 52 волонтери, які в костюмах помічників Святого Миколая збирали пожертви на проведення свята для дітей з багатодітних сімей в день святого Миколая (19 грудня) та Різдвяні свята. В рамках заходу на грецькій площі відбулося фаєр-шоу та благодійна вечірка в арт-клубі «Вихід».

Захід розпочавсяся об 11.00 на Дерибасівській (біля Пасажу) з невеличкої вистави, після якої волонтери розійшлися по центру Одеси, де до 17.00 збирали пожертви в костюмах помічників Святого Миколая (червоний капелюх, шалик та мішечок). Складалося враження, що в центр міста висадився десант дідів – морозів. Червоні капелюхи можна було побачити на кожному кроці. Всім, хто клав гроші в мішечок, волонтери чіпляли на одежу наліпку з зображенням янголят, на знак того, що людина прийняла участь в акції. Також помічники Святого Миколая роздавали дітям червоні надувні кульки.

Навіть своєю промовою волонтери створювали відчуття казки і нагадували перехожим про свято, що наближається:

«Добрий день!

- Ми помічники Святого Миколая, який оберігає всіх дітей. Один раз на рік, в день Святого Миколая, він завітає в кожну оселю щоб залишити для дитини подарунок під подушкою. Останніми часом Святий Миколай став старий і забудькуватий, і тому просить, щоб Ви проконтролювали, щоб в ніч з вівторка на середу він поклав всім дітям під подушку подарунок. (І ще є легенда, що якщо людина вже виросла, але її хтось дуже любить, то Святий Миколай їй обов’язково подарує подарунок). Передасте знайомим?

А також він просив передати, що в середу він влаштовує свято для дітей з багатодітних родин, але в канцелярії Святого Миколая закінчилися гроші (інфляція і політична нестабільність). І тому він просить щоб Ви допомогли йому купити подарунки для дітей, які прийдуть на свято. Він дав нам отаку чарівну скриньку в яку ми збираємо гроші дітям на подарунки. А також він передав для кожного благодійника отаку чарівну наліпочку з зображенням янголят. Якщо прикріпити її на одежі, то Святий Миколай буде бачити що Ви людина з добрим серцем і буде Вам у всьому допомагати».

Люди сприймали помічників з посмішками і не скупилися на пожертви. В деяких волонтерів скриньки для пожертв були наповненні до верху ще по обіді, тож їх довелося вскривати і перераховувати ще до кінця акції.

О 17.30 на Грецькій площі розпочалося фаєр-шоу (танці з вогнями). Близько 10 артистів порадували волонтерів та перехожих вогняним видовищем. Під оплески глядачів і стукіт скриньок волонтерів вони вправно крутили вогняні шари, палиці та факели, з дивовижною швидкістю відвертаючись від вогню.

О 18.30 розпочалася благодійна вечірка в арт-клубі «Вихід» (Буніна 24). Дресс-кодом в клубі був капелюх або шалик помічника Святого Миколая, який можна було придбати на вході за 10 гр. Розпочалася вечірка вітальним словом організаторів та презентацією фото та відео з акції. Після чого були конкурси на розігрів та благодійний аукціон, на якому лотами були вміння волонтерів. Пропонувалося що ти тільки хочеш: екскурсія в катакомби і по місту, заняття з боротьби та кікбоксінгу, поцілунки від дівчат та арм-реслінг від хлопців, фото сесія в професійного фотографа, малюнкок прямо в залі. Волонтер, який запропонував найдорожчий лот отримав путівку в Карпати від гірськолижної бази «Ялинка». Ним став Чорний Олексій, який скористався дипломом масажиста і продав 4 сеанси масажу за 150 гривень. Загалом під час аукціону було зібрано 500 гривень.

О 20.30 розпочався концерт одеських музичних груп: «Барви», «Безпека» та сольні виконання: гітара - Степан Чигінцев та бандура - Георгій Матвіїв. Концерт просто вразив гостей свята якістю та щирістю виконання. Доречі всі групи співали українською. Концерт продовжувався до 23 години.

Під час програми лічильна комісія перерахувала всі скриньки. Результати перевершили всі сподівання. Разом всі волонтери зібрали – 7 857,96 гривень.

Волонтери, які зібрали найбільше грошей отримають путівки в гірськолижний комплекс «Ялинка» в Карпатах, безкоштовно надані адміністрацією «Ялинки». Ними стали: Заболотний Олег, Несвященко Всеволод та Маркова Олеся.

Акція організована молодіжною громадською організацією «Демократичний Альянс» за підтримки «Інтелектуального форуму «Україна – ХХІ століття».

Гроші на підготовку заходу виділив Промринок 7 км.

Стаття на сайті ВМГО Демократичний Альянс